66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування

66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування

66 % відсотків опитаних українців хочуть усунути російську мову з офіційного спілкування, загалом 81% проти використання російської в своєму регіоні. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Згідно з даними, у 1997 році 39% вважали, що російську мову потрібно зробити другою державною в Україні. Станом на лютий 2024 року 66% українців думають, що її потрібно цілковито усунути з офіційного спілкування.

 

«Тільки 3 % респондентів вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24 % припускають можливість того, щоб російська мова була офіційною в регіонах, більшість населення яких цього хоче», — повідомляють у звіті про опитування.

 

Серед тих 24 % людей, котрі не проти російської мови як другої офіційної, 15 % проти того, аби російська була офіційною в їхньому регіоні.

 

«На початку 2024 року в Україні є 10 % тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Водночас 81 % або хоче її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні», — ідеться в результатах дослідження.

 

Серед опитаних віком 18–29 років 84 % наполягають на усуненні російської.

 

 

 

 

Серед людей, які використовують українську в побутовому спілкуванні:

  • 43 % виступають за повне усунення російської мови з офіційного спілкування;
  • 11 % проти офіційного статусу у своїй області;
  • 21 % вважають, що російська мова має бути офіційною в їхньому регіоні;
  • 10 % хочуть, щоб вона стала державною.

 

81 % серед опитаних російськомовних громадян вважають, що утисків російськомовного населення немає. За словами виконавчого директора КМІС Антона Грушеського,  процес розвитку української мови і поширення на раніше переважно російськомовних територіях — тривалий і поступовий. 

 

 

Опитування стосується лише мови в офіційному спілкуванні, про побутове повсякденне використання респондентів не запитували.

 

Опитування провели 17-23 лютого 2024 року методом computer-assistedtelephoneinterviews. Кількість опитаних — 1052 повнолітні респонденти з усіх областей України, окрім АР Крим. Похибка становить близько 1,5–3,4 %.

 

Як повідомлялося, станом на 2022 рік російська мова домінувала в оголошеннях про працевлаштування на найпопулярніших вебсайтах для пошуку роботи. У 2023 році майже 40% відсотків українців прагнули вилучення російської літератури зі шкільної програми.

 

Чільне фото: vseosvita.ua

Оригінал статті на Suspilne: 66% українців прагнуть повного усунення російської з офіційного спілкування

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Франкфурті відкривається книжковий ярмарок за участі України

У німецькому Франкфурті відкривається 76-й книжковий ярмарок — Frankfurter Buchmesse, який проходитиме 16–20 жовтня.

Про це повідомляє Укрінформ.
Як заявили організатори, нинішня виставка приверне уваг

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Потрійне бінго халеп і маленьке велике диво у «Зеро» Юлії Ілюхи

Юлія Ілюха. Зеро — Ранок, 2023. — 224 с.
 
Головна героїня книжки «Зеро» — 15-річна школярка Ліля, яка зовсім не тямить у точних науках. У математиці вона — нуль без палички, зеро. Але

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"