5 українських фільмів, які покажуть на Bobritsa Film Festival 2021

5 українських фільмів, які покажуть на Bobritsa Film Festival 2021

24 та 25 липня в селі Бобриця Бучанського району Київської області відбудеться IV щорічний міжнародний фестиваль кіно Bobritsa Film Festival 2021.
На фестивалі покажуть новинки українського кінопрокату, а саме: «Погані дороги», «Безславні кріпаки», «Земля блакитна, ніби апельсин», «Атлантида» та «Вусатий фанк».

«Погані дороги» – фільм Наталки Ворожбит, екранізація її однойменної п’єси. Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу та українських військових, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. Всі історії об’єднані темою доріг, а в їхню основу лягли документальні історії, занотовані на сході України. Фільм здобув приз Веронського кіноклубу (Verona Film Club Award) на Міжнародному тижні кінокритиків Венеційського МКФ, (Італія, 2020).

«Безславні кріпаки» – фільм  Романа Перфільєва. Дія у стрічці відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

«Земля блакитна, ніби апельсин» – документальний фільм режисерки Ірини Цілик. У фільмі йдеться про сім’ю, яка живе в так званій «червоній зоні» Донбасу, де вже сьомий рік тривають воєнні дії. Буденність для цивільних людей у прифронтовій зоні докорінно змінилася. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Обстріли у Красногорівці, де живуть герої стрічки, не припиняються. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружньою і життєрадісною. Мама й діти мають захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася 24 січня 2020 на американському кінофестивалі «Sundance Film Festival», де отримала нагороду за найкращу режисуру в категорії світової документалістики. Українська прем’єра стрічки відбулася 24 квітня 2020 на українському кінофестивалі DocuDays, де фільм отримав дві нагороди у категорії національного та міжнародного конкурсів.

«Атлантида» – фільм режисера Валентина Васяновича розповідає про життя Донбасу після майбутньої перемоги України у війні з Росією і повернення окупованих територій. В «Атлантиді» події розвиваються в 2025-му році, «через рік після закінчення війни». Територія вже визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Фільм переміг на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти». 24 вересня 2020 року Український Оскарівський комітет висунув стрічку на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою від України.

«Вусатий фанк» – український документальний фільм Олександра Ковша та Віталія Бардецького про вокально-інструментальні ансамблі 1970-х років, які на території УРСР стали аналогами західних попрокових гуртів. Фільм досліджує феномен так званого «вусатого фанку» – знакового явища «золотої епохи» української попмузики, та розповідає про такі гурти, як «Смерічка», «Світязь», «Арніка», «Кобза», «Візерунки шляхів», «Березень», «Дзвони», «Водограй» та інші.

Bobritsa Film Festival – це подія, яка поєднує в собі перегляд фільмів під відкритим небом, зустрічі та майстер-класи за участі митців кіногалузі, а також відпочинок на природі зі смачною їжею та іншими розвагами.

Вхід на всі події фестивалю вільний.

Стежити за оновленнями можна на сторінці фестивалю – Bobritsa Film Festival 2021.

Джерело: ukrpohliad.org.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: 5 українських фільмів, які покажуть на Bobritsa Film Festival 2021

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної

«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року. 
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні

Найкращі українські підліткові книжки-2024 — вибір Читомо

У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ

Загинула письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова

17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи

Проза Ілюхи та Мельника: нові переклади за кордоном

Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"