Іще трохи літератури на літо: +5 книжок і топів до +35⁰С

Іще трохи літератури на літо: +5 книжок і топів до +35⁰С

Літня спека викликає різні емоції: комусь вона до смаку, хтось чекає на швидший прихід осені, дехто сприймає з радістю будь-яку погоду, а хтось уже втомився реагувати на зовнішній світ і не відчуває нічого, крім байдужости. Проте важко не погодитися, що вона створює якусь унікальну млосну атмосферу, яку хочеться доповнити прохолодним напоєм, ягодами й особливим читанням. Тож ми, разом з експертами інтернет-магазину MD Fashion, підготували добірку дуже різних, але «літніх» книжок і легких топів для найкомфортніших досвідів, які не тільки перегукуються з героями книг, але й відрізняються актуальністю в поточному сезоні.

Люсі Монтгомері «Енн із Зелених дахів»

 

Монтгомері Люсі Мод. Енн із зелених дахів / Пер. з англ. Л. Дубовик — К.:Ранок, 2021. — 256 с.

 

Якщо ви на пів дорозі свого земного життя опинилися в лісі складних аж до густоти текстів і філософських трактатів, і вам бракує приємного тривалого читання, що з легкістю затягне у приємну історію й затишний світ – «Енн із Зелених дахів» є прекрасним варіантом, адже це перша книжка із 8-томної серії текстів про Енн, що була створена Люсі Монтгомері ще на початку XX ст. Тут Енн Ширлі – головна героїня – зовсім випадково потрапляє у будинок уже немолодих і бездітних брата й сестри Метью та Марілли Касбертів. Метью хотів усиновити хлопчика, щоби той став йому помічником, проте сталося непорозуміння, в результаті якого до Зелених Дахів – садиби Касбертів – прибуває 11-річна рудоволоса худенька й мрійлива дівчинка. Попри першопочатковий «запит», лишається у сім’ї, змінюючи на краще не лише своє життя, а й життя Метью та Марілли. 

На перший погляд, цей текст може здаватися легким чтивом, яке не надто занурене у соціальні проблеми, але «Енн із Зелених дахів» насправді зачіпає низку серйозних питань. Серед них – емансипація та жіноча освіта на початку ХХ ст. Також роман порушує проблеми удочеріння (або ж всиновлення) дітей-сиріт, важливості їхньої соціалізації та реалізації у житті, потребу в любові й турботі. 

 

Та будьте обережними. Ця книжка викликає бажання переїхати в село, носити сукні в стилі котеджкор і солом’яні капелюшки. Також перевтілитись в Енн із Зелених дахів вам допоможуть укорочені блузи з об’ємними рукавами, рюшами, з відкритими плечами, шлярками та воланами по верхньому зрізові, які знову увійшли в моду. Цього сезону дизайнери пропонують чимало принтів, проте найбільшою популярністю все ж користується квітковий. Якщо вам до душі мінімалізм, зверніть увагу на глибокий зелений, помаранчевий, жовтий та сірий колір. 

Жіночий білий топ Guess W1GH0K.WDXM0;TWHT

Жіночий рожевий топ Guess W1GH0K.WDXM0;G600

Джулія Беррі «Лагідна війна»

 

Джулія Беррі. Лагідна війна / Пер. з англ. Катерина Калитко — К.:Рідна мова, 2021. — 520 с.

 

Спостерігаючи за тенденціями масової культури, не можна не відмітити звернення до теми Першої світової війни, зокрема у фільмах «Дюнкерк» і «1917».  Саме це історичне тло обрала для свого роману Джулія Беррі. Хоча насправді війну тут важко назвати тлом, адже вона є повноцінним персонажем, втіленим у бога Ареса. До слова, це не єдиний античний грецький бог у цьому тексті, оскільки у сюжет вплетений божественний суд, де беруть участь Афродита, Гефест, Аполлон, Гадес і, звісно ж, Арес.

 

Читати також: 10 книжок на літні канікули для дітей та підлітків

 

Кожен із богів є своєрідним оповідачем, але чільною нараторкою тут є саме Афродита, що розповідає про кохання чотирьох молодих людей: Гейзел та Джемса, Обрі та Колетт. Кожен і кожна мають свою мрії та історії, зокрема Гейзел – талановита піаністка, Джеймс бажає стати архітектором, Обрі – король американського регтайму, а Колетт – співачка з Бельгії, що трагічно втратила всю родину. Кожен і кожна стикаються в умовах війни й в умовах війни закохуються, прагнучи попри все бути разом. 

Так, з одного боку це дуже розчульна й сентиментальна історія, що місцями посягає на ваші сльози, проте за допомогою цієї романтики, яка може припасти до смаку широкому читачу, авторка порушує глобальну й досі актуальну проблему расизму, оскільки Обрі – темношкірий американець із ньо-йоркського Гарлему. Також Беррі освітлює роль темношкірих піхотних полків у Першій світовій війні.

 

Так, літо – не найкращий час для верхнього одягу, але спробуйте підібрати оверсайз жакет, схожий з іконічним пальто піаністки Гейзел, а до нього популярні топи-бюстьє. Їх все частіше використовують у якості елементу вечірнього образу із брюками-палаццо в доважок із жакетом з чоловічого плеча. Однак, якщо вас не покидає бажання одягнути його на звичайну прогулянку, то для уникнення осуду краще підібрати контрастну подовжену сорочку та одягнути її під корсет. Придивитися варіанти грамотного комбінування такого суперечливого виду одягу можна в каталозі MD-Fashion.

Жіночий гірчичний топ Calliope 0049403 

Жіночий блакитний топ NA-KD 1018-007235

Фредрік Бакман «Шляхи життя»

 

Фредрік Бакман. Шляхи життя/ Пер. з швед. Лев Грицюк — К.:#книголав, 2021. — 144 с.

 

Сьогодні ім’я шведського письменника, журналіста й блогера Фредріка Бакмана на українському книжковому ринку звучить досить часто й голосно завдяки перекладам його великої романістики. «Шляхи життя» дещо вибивається з огрядного сімейства, бо це геть тоненька збірочка, що містить у собі два оповідання: «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» та «Справи твого життя». З одного боку, це непогана «добавка» тим читачам, які вже осилили все, що є виданого. Та з боку іншого, ця книжка є добрим стартом для нових читачів, які можуть безболісно й швидко познайомитися з голосом і стилем письменника. 

 

Проблематика оповідання «І щоранку дорога додому стає все довшою й довшою» перегукується із фільмом «Батько» із Ентоні Гопкінсом у головній ролі.

 

Тут оповідається про хворобу Альцгеймера з точки зору хворого. І якщо у «Батьку» ми спостерігаємо за побутовим простором квартири, то Бакман очуднює проблему, переносячи центр подій прямісінько в мозок головного героя, який згасає. Його взаємодія із померлою дружиною і, головне, з онуком Ноєм витворює чутливу та зворушливу оповідь, що тяжіє до біблійної міфологічності (завдяки імені онука та образу човна), до історії про створення світу, який ґрунтується на пам’яті попередніх поколінь, що невпинно зникає.

 

«Справи твого життя» – історія не менш зворушлива і не менш очуднена. Головний герой – не дуже гарна людина – дізнається, що у нього рак і потрапляє у лікарню, де зустрічає п’ятирічну дівчинку. Тут, у лікарні, він стикається із жінкою в сірому светрі, яку вже бачить не вперше. Виявляється, що це сама смерть, проте вона не є страшною й злісною хтонічною істотою. Смерть Бакмана – звичайна працівниця, що виконує свою роботу і головну роль у цій історії. До слова, історія. З перших рядків може здатися, що перед нами – якийсь типовий скандинавський детектив, проте далі історія викручується у приємний життєствердний поворот, але не без гіркоти.

 

Одна із героїнь «Шляхів життя» носить сірий светр, але липнева погода не дозволяє носити шерстяні речі, тож радимо купити топ. Дизайнери пропонують взяти на озброєння і міні-светри та світшоти. Віяння моди вкоротили і їх, а від деяких лишили тільки горловину та рукави. Звичайно, йдеться про оверсайз-варіанти, які дозволяють тілу дихати завдяки широкому нижньому зрізу. Для літа пропонуємо вибирати й ажурну в’язку, вона красиво представлена в колекції французької марки Sandro. 

Жіночий сірий топ Naf Naf PENT203A

Жіночий зелений топ Sandro SFPPU01120Vert

Майкл Шебон «Телеграф-авеню»

 

Майкл Шебон. Телеграф авеню / Пер. з англ. Світлана Орлова — К.:Фабула, 2021. — 464 с.

 

«Телеграф-авеню» – історія про циклічність життя, музику і серпневий сквар. Кожна із сюжетних ліній цього тексту закручена навколо Телеграф-авеню, її жителів і місцевого магазинчика вінілу, яким володіють єврей Нет Яффе та афро-американець Арчі Столлінгз, останній з яких вирішує назавжди закрити бізнес. Крім того, акушерки, що працюють з дому, Ґвен і Авіва, натрапляють на труднощі у своїй практиці, а Ґвен переживає дивний період, оскільки під час вагітності вона дізнається про позашлюбного сина свого чоловіка. Разом із тим помер містер Джонсон – клавішник-органіст місцевого музичного гурту. І смерть музиканта Джонсона тут корелює із наскрізною думкою про те, що джаз як оригінальний жанр уже також подає ознак життя. Мертве тіло на тлі стосів запилених платівок – найсильніший образ книжки.

 

Читаючи цей роман, досить цікаво спостерігати за взаємодією героїв, оскільки в межах вулиці більш-менш мирно співіснують і темношкірі, й білі, й індіанці, і євреї, що утворює унікальне середовище. Також цей текст дуже «американський». Він не лише висвітлює етнічне різноманіття країни, а й прошитий низкою впізнаваних культурних кодів і явищ: «Зоряні війни», «Назад у майбутнє», «Зоряний шлях», Девід Лінч, комікси «Марвел», фільми Квентіна Тарантіно тощо.

 

Читати також: Дорога кличе: 6 книжок, що надихнуть мандрувати Україною

 

Останній, до слова, виринає упродовж усього тексту із завидною частотою. У «Телеграф-авеню» можна помітити більш-менш притомні спроби наслідування відомих тарантінівських діалогів, змалювання кривавих потоків і повільне замилування епохою 00-х років XX ст., що схоже на замилуванням кінцем 60-х у «Одного разу в Голлівуді». Замилування епохою, до слова, деталізує текст, робить його густим, що водночас може відштовхувати або ж навпаки – корелювати із важким літнім повітрям.

 

До стилю цієї книжки личать брюки або джинси кльош. Професійні стилісти МД Фешн пропонують обирати в доважок білизняні топи-майки. Вони все ще з нами, адже виявилися більш адаптивними і не обмежилися образами зі спідницею-плісе. Літом 2021 їх модно заправляти у шорти-бермуди з костюмної тканини, прихопивши то й же піджак, про який ми говорили вище. Якщо ви поціновувачка розслабленості, замініть його об’ємним худі. Взуваємо під це текстильні сандалі на платформі та високі шкарпетки. І не забудьте про велике нашарування прикрас.

Жіночий чорний топ Naf Naf PENT77A

Саньмао «Історії Сахари»

 

Саньмао. Історії Сахари / Пер. з кит. А. Дорічева — К.:Сафран, 2021. — 408 с.

 

«На щастя, те, як бачать мене люди, не збігається з тим, ким я є насправді». Життя тайванської письменниці Саньмао (Чень Маопінь) – непересічна біографія непересічної людини, що була відкрита світу в будь-яких його проявах. Її шлях – не шлях «правильної» дівчинки, що передбачає освіту, одруження, осілість і комфорт. Її шлях передбачає, що це вона обиратиме, де і як їй жити, що це чоловік має йти за нею, що її доля не буде легкою, але точно не прісною. 

По-суті, «Історії Сахари» – це дотепні і яскраві пустельні оповістки, що часом нагадують то байки мандрівника-Йогансена, то автобіографічні нариси української іспанки Наталени Королеви. Історії про свекруху, духів пустелі, нічні прогулянки цвинтарем, полювання на НЛО, древнє смертоносне прокляття, лазню в пустелі та чоловіка, що втратив голову від кохання, пройняті трепетом і любов’ю: їх легко та цікаво читати, вони спонукають і собі гайнути до якоїсь дикої місцевости.

 

Проте Саньмао не романтизує свого життя в Сахарі, яке, безперечно, не було легкою й приємною прогулянкою. Брак питної води, небезпека, що чатує на самотню молоду жінку, важкий клімат – із цими та іншими перешкодами довелося стикнутися авторці, та вони не змогли зменшити її любові до цих обпалених сонцем дюн. При цьому мова авторки позбавлена осуду, вона навпаки намагається увійти в становище людей, поруч з якими живе, намагається допомогти їм, покращити їхнє життя, адже не може інакше.

 

Пригоди у Сахарі потребують чогось максимального легкого. Тож як щодо шифонових топів або ж більш сміливих, сітчастих?  Деякі модельєри доповнюють їх напиленням оксамитових візерунків, або ж підкладкою у тон кольору шкіри. Вбачаємо це стильним, особливо у правильно зібраному ансамблі, які вправно демонструють образи бренду Diesel на цифрових вітринах онлайн-магазину MD-Fashion. Аби не виглядати відверто, можете комбінувати його з подовженими широкими спортивними штанами й легким бомбером разом із кепкою та черевиками чи кросівками. Гідною альтернативою верхньому одягу стане оверсайз-сорочка та трикотажні бермуди із сандалями й панамою. Пам’ятайте правило: відкриваючи одну частину тіла — залишаємо закритими всі інші.

 

 

Де хороший асортимент вищезазначених товарів? Ми пропонуємо переглянути каталог брендових топів в інтернет-магазині MD Fashion. Тут представлено оригінальну продукцію від відомих брендів зі всього світу, які відрізняються стильовими спрямуваннями, що гарантовано дозволить придбати найкращий топ сезону, ба більше, навіть зібрати знаковий образ будь-якого головного героя із вище перерахованих книг. Читайте найцікавіші книги, одягайте гідні речі, а всі інші поради ви вже прочитали.

 

Матеріал створений у співпраці

Оригінал статті на Suspilne: Іще трохи літератури на літо: +5 книжок і топів до +35⁰С

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

У Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою

Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»

Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч

Укрзалізниця прибрала з квитків російську мову

З проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі

Світло, яке повертається

(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.

Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа

Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"