«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

«Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Дослідниця літератури Віра Агеєва вважає, що в Києві не має бути музею Булгакова.

Про це вона сказала у інтерв’ю «Культурі на часі».

Агеєва пояснила, чому література 19 століття стає промовистою до сучасного читача, а відтак чому важливо звертати увагу на біографії письменників, зокрема Булгакова.

«Для того, щоб воювати, треба знати, за що ми воюємо… У нас досі ведуться розмови, закривати чи не закривати музей Булгакова. Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова, який зганьбив Українську Народну Республіку. Не можна, щоб по обидва боки лінії окопів були солдати з тими самими прапорами і тими самими цінностями, бо інакше ж чому війна?», — сказала Агеєва.

Агеєва наголосила, шо українська колективна пам’ять не була сформована повноцінно в ХХ столітті, вона була дисфункційною під цим тиском російської пропаганди.

«Ми пізнаємо свої цінності, а цінності вони в літературі, вони в класиці. Насправді, російсько-українська війна триває більше сторіччя. Ми можемо згадати і Валуєвський циркуляр, і Емський указ, один з пунктів якого був заборона книгодрукування. Потім естафету по забороні всього українського перейняла радянська влада, і як би це прикро не звучало, вона мала якісь певні успіхи. Але попри це Україна не втрачала своєї культурної ідентичності. І для вас стало це очевидним», — наголосила дослідниця.

Нагадаємо, нещодавно Український інститут національної пам’яті (УІНП) визнав російського письменника Міхаїла Булгакова символом російської імперської політики. 8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова опублікував свою позицію стосовно висновку УІНП.

suspilne.media

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Це національна ганьба, що в Києві є музей Булгакова», — Віра…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"