У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…
У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства та “Програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції” до Реєстру кращих практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.
Вручення відбулося у Національному заповіднику “Софія Київська”. Сертифікати отримали, зокрема, Київський, Львівський та Харківський кобзарські цехи, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький сказав, що завдяки носіям кобзарсько-лірницької традиції та традиції писанкарства про ці українські практики тепер знає весь світ. Він також зауважив, що шлях був важким і тривалим, бо ворог нищив українські традиції та їх носіїв і продовжує це робити тепер, у період повномасштабної російсько-української війни.
У Києві вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства і писанок / Фото: Кирило Чуботін, УкрінформВизнання на міжнародному рівні підкреслює унікальність української нації, сказала на церемонії вручення сертифікатів ЮНЕСКО заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Анастасія Бондар. Вона акцентувала, що подію створила синергія носіїв традицій, громадських організацій, культурних інституцій та органів державної влади.
“Культура — це не просто спадщина, це наш голос у світі, — сказала Бондар. — І саме такі події є свідченням і сигналом для наших всіх партнерів і також для наших громадян, що наші наміри — вистояти, перемогти та розвиватися далі”.
Керівниця Офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі запевнила, що міжнародна організація продовжуватиме підтримувати нашу країну у питаннях визнання і збереження культурної спадщини. “ЮНЕСКО справді стоїть поруч з Україною і підтримує усі установи, організації й окремих людей-носіїв”, — зазначила вона.
Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента з гуманітарних питань, нагадала, що визнання кобзарства і писанкарства на рівні ЮНЕСКО — лише верхівка всіх культурно-мистецьких подій, які створюють українські дієвці всередині країни і за кордоном.
“Було зроблено дуже багато проєктів. І це честь для Офісу Президента бути причетними до них”, — сказала Ковальська.
Вона також згадала покази українських виставок і документальних фільмів за кордоном у більш ніж 32 країнах, організований асоціацією “Дивись українське” закордонний тур гурту “Антитіла”, який зібрав гроші для наших військових, а також велику кампанію “Воля до перемоги”, представлену під час Олімпійських ігор у Парижі.
“Десятки мільйонів людей побачили наш український контент закордоном”, — наголосила заступниця керівника ОП.
Нагадаємо, на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходила 3 грудня в столиці Парагваю, місті Асунсьйон, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства від України спільно з Естонією був включений елемент «Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць». А 5 грудня номінацію від України «Програма з охорони кобзарсько-лірницької традиції» включили до Реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Оригінал статті на НСПУ: У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…
Блог
У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної
«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року.
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні
У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ
17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи
Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.