У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

У Центральній міській бібліотеці імені Марка Кропивницького розпочався цикл просвітницьких студій «Українські герої в літературі й мистецтві». Цикл організували спільно з «Українським товариством «Просвіта» Миколаївщини» з нагоди тридцятиріччя незалежності України.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

«Сучасна війна в сучасній літературі» ‒ такою була назва першої зустрічі з циклу «Українські герої в літературі й мистецтві». Представлені книги письменників, у яких описувалась війна на Сході України.

Геннадій Молчанов – учасник антитерористичної операції, автор книги «Перемир’я».

«Я прийшов у 2016 році з фронту. Рік воював у Пісках, і було про що написати. От я описав один день із життя мінометника. У цій книзі просто розповідається про те, як люди під час перемир’я, так званого «перемир’я”, як вони воюють», ‒ розповів Сергій Молчанов.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

Прийшов відвідати захід миколаївець Володимир Лисюк. Чоловік дізнався про нього від знайомих. Із його слів, деякі з представлених книжок припали до ока.

«Із книг, які були названі, я читав багато. Читав і Куркова, і Жадана, але в той же час я читав Василя Шкляра, Сергія Лещенка, Мартіна Бреста. Ці книги неймовірні, прості, тому що написані людьми, які жодного відношення не мали до літератури. Можливо, саме тому ці книги неординарні та дуже яскраві», ‒ розповів Володимир Лисюк.

У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Фото: Олександр Гресь

За словами голови Миколаївського обласного об’єднання товариства «Просвіта» Олександра Мачули, цикл просвітницьких студій «Українські герої в літературі й мистецтві» триватиме пів року. Експозиція книг першої зустрічі отримала назву «Сучасна війна в сучасній літературі». Такі зустрічі відбуватимуться в бібліотеці раз на місяць.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У Миколаєві стартував цикл просвітницьких студій про війну на Сході України

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Названі лауреати Міжнародної літературної премії імені Роберта Бернса (Великобританія, Шотландія –…

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс) та його представництво в Шотландії (м. Единбург)  оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Роберта

В українські кінотеатри повернеться екранізація «Орландо» Вірджинії Вулф

У січні 2025 року в Україні розпочнеться прокат екранізації сатиричного модерністського роману Вірджинії Вулф «Орландо». Прокат триватиме у межах зимової ретроспективи кінокомпанії «Арт

На Netflix вийшла екранізація «Сто років самотності» Маркеса

У грудні 2024 року на стримінговій платформі Netflix вийшов серіал «Сто років самотності», який є першою екранізацію однойменного роману Ґабрієля Ґарсія Маркеса.
У ньому ідеться про род

У вільний доступ виклали фільм про Євгена Маланюка

До 127-річчя з дня народження поета Євгена Маланюка у вільний доступ виклали документальний фільм про нього «Нью-Йорк. Маланюк». Про це Читомо повідомив автор стрічки Олександр Фразе-Фр

Виходить поетична збірка військового Василя Муліка «Базальт»

У січні 2025 року вийде друком поетична збірка українського військового і письменника Василя Муліка «Базальт». Про це повідомили на сайті видавництва «Білка».
Збірка складається з чотир

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"