У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

У Львові збирають грошовий фонд для заснування щорічної стипендії імені Маркіяна Іващишина, відомого культурного і громадського діяча. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила директорка Львівської комунальної установи «Інститут стратегії культури» Юлія Хомчин.

«Ми ініціюємо створення щорічної іменної стипендії імені Маркіяна Іващишина — призначеної для тих, хто продовжує його справу: творить, розвиває, організовує, тримає і крутить культурні ініціативи у своїх містах, середовищах, спільнотах», − пояснила Юлія Хомчин.

 

Планується, що стипендія складатиме до 100 тисяч гривень і використовуватиметься для навчання, стажування чи підвищення професійної кваліфікації. Організатори також не виключають можливості залучення цих коштів на дофінансування освіти.

 

Як розповіла Юлія Хомчин в ексклюзивному коментарі для Читомо, стипендіата мають намір обрати до кінця цього літа, щоб його навчальний рік розпочався восени. За словами організаторів, робота над проєктом триває, а команда відкрита до співучасті та допомоги тих, «хто поділяє цінності, які пропагував Маркіян Іващишин».

 

«Це проактивність, свобода думки та верховенство людської гідності. До публічного збору коштів на стипендіальний фонд може долучитися кожен. Календар діяльності та капітулу опублікують найближчим часом. Процес аплікування та висунутих на стипендію кандидатів також висвітлюватимуть публічно», − йдеться у заяві організаторів.

 

До капітули стипендії увійдуть представники різних сфер діяльності, які були близькі до Іващишина, а висувати номінантів на стипендію зможуть формальні та неформальні спільноти чи ініціативи, лідери яких потребують такої підтримки для підсилення своєї роботи.

 

Ініціаторами проєкту стали організації, до яких був причетний Маркіян Іващишин: ЛМГО «Мистецька рада «Діалог», ГО «Вірменська, 35», ГО «Інститут актуального мистецтва», а також його друзі та близькі.

 

Юлія Хомчин також повідомила, що у фонд стипендії  вже зібрали 30 тисяч гривень. Наразі створення стипендії можуть підтримати усі охочі за наступними реквізитами:

 

  • IBAN: UA413253650000002600201726325
  • Одержувач: ЛМГО «МИСТЕЦЬКА РАДА «ДІАЛОГ»
  • ЄДРПОУ: 37613477
  • Код банку: 325365
  • Призначення: «Благодійний внесок на реалізацію проєкту «Стипендія імені Маркіяна Іващишина»

 

Як відомо, Маркіян Іващишин був одним зі співорганізаторів «Революції на граніті» 1990 року, підприємцем, культурним, політичним та громадським діячем, продюсером низки мистецьких проєктів та організатором музичних фестивалів, співзасновником «Львівської газети» та керівником радіо «Ініціатива Niko FM», співзасновник мистецького об’єднання «Дзиґа».

 

Іващишин помер у травні 2019 року на 52 році життя.

 

Додамо, що з метою підтримки митців та культурних операторів України, студентів культурно-мистецьких та креативних спеціальностей, програму «Стипендії» створив Український культурний фонд.

Оригінал статті на Suspilne: У Львові збирають кошти на стипендію імені Маркіяна Іващишина

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо-2024 оголосила переможців

Назвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка

У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…

30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС

На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»

Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар

Смачненько: 8 нових книжок для дітей про українську культуру 

На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн

«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
 
Ілюстрована

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"