У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

У Києві можуть зруйнувати старовинну садибу, де колись бував американський письменник Джон Стейнбек. Днями забудовник вже почав розбирати флігель біля будинку, а сьогодні на місці з’явилася важка будівельна техніка у супроводі невідомих осіб.

Будинок Барбана – одноповерхова цегляна садиба кінця XIX століття. Земляні роботи у дворі розпочалися ще 1 травня. Тоді її огородили зеленою тканиною, а у дворі з’явилася важка техніка. Потім деякий час було затишшя, а днями за справу взялися будівельники.

Поліція на виклик не приїхала, тому мешканці навколишніх будинків перекрили в’їзд і виїзд техніки, оскільки будівництво руйнує інші будинки, внесені до переліку нерухомих пам’яток України. Про це з посиланням на активіста та юриста Дмитра Перова повідомляє видання The Village.

Доповнено: Щойно з’явилася інформація, що Обсерваторну, 6, завезли важку будівельну техніку та тітушок.

“Тривога! будинок будуть зносити за тією є схемою, що і садибу Уткіна!! Місцеві мешканці вже тиждень звертаються до всіх контролюючих органів, включаючи Міністерство культури та інформаційної політики, Департамент охорони культурної спадщини КМДА та особисто Віталія Кличка, але результату немає. Окремо, звертаю увагу Київської міської прокуратори та Офіс Генерального прокурора на ситуацію – питаннями будівництва в Києві завідують спортсмени в балаклавах, а санкція у них в руках – шматок іржавого прута, – написав сьогодні на своїй сторінці Дмитро Перов.

У 2015 році Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень пропонув внести будинок Барбана до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Із 2020 року власником будівлі є ТОВ “Інформаційна група “Агентство столичних повідомлень”.

Як повідомляє “Мапа реновацій”, станом на 2021 рік охоронного статусу маєток не має. Проте будинок знаходиться на території пам’ятки археології місцевого значення “Культурний шар Копирева кінця”, ХІ-ХІІІ століття та в межах Центрального історичного ареала міста Києва. Відтак будь-які будівельні роботи на цій території мають бути погоджені з Міністерством культури та Департаментом охорони культурної спадщини.

Що відомо

Садиба Олександра Барбана знаходиться за адресою Обсерваторна, 6. Це рідкісний зразок одноповерхового житла середнього класу із цегляним декором. На думку істориків, будинків такого типу залишилося настільки мало, їх слід було б занести до “червоної книги”.

Власниками садиби до 1917 року були титулярний радник Олександр Барбан, потім дворянин Іван Гореславський, за ним – провізор В’ячеслав Геращеневський.

У 1944–1945 роках тут мешкав голова Комітету в справах мистецтв при Раднаркомі УРСР, академік-драматург Олександр Корнійчук.

За даними краєзнавця Антона Короба, саме в цей будинок 1947 року в гості до Олександра Корнійчука та Ванди Василевської приїхав американський письменник Джон Стейнбек, який описав їхню зустріч у своїй книзі “Російський щоденник”.

Оригінал статті на Читомо: У Києві почали розбирати будівлю, де колись бував Джон Стейнбек

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

УІК: У 2025 році інститут потребуватиме понад 1,4 млрд грн

Потреба Українського інституту книги у фінансуванні на 2025 рік становить 1 442 мільйони гривень. Про це повідомили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 202

У серпні рф продовжила вбивати журналістів при виконанні редакційних завдань

У серпні Інститут масової інформації зафіксував в Україні 28 випадків порушення свободи слова, серед них 19 російських злочинів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Бароме

Люба-Параскевія СТРИНАДЮК. Роди неоднакі

Єв падати з сил, голодніти, облизував губи, солоні, впрілі, шукав очима коритця на полонині з водицею свіжою, холодною, головички, б’ючої з-під землі, дзюркотливої. Розстелив кожух єрований, приліг обік

Боротьба за свободу, маркери нації і поліські болота: новий український нон-фікшн

З нагоди Національного тижня читання нон-фікшну, ініційованого Українським інститутом книги, зібрали дуже різні новинки від українських авторів. Літературознавство, осмислення війни, пі

Більшість читачів книжок у Megogo — чоловіки

33,93% власників акаунтів медіасервісу Megogo читають книжки щодня. Про це йдеться в дослідженні читацьких звичок користувачів Megogo «Книжки в епоху стрімінгів».
Megogo опитало майже 6

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"