У Києві відкрили книгозбірню Миколи Мірошниченка

У Києві відкрили книгозбірню Миколи Мірошниченка

У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили книгозбірню, присвячену творчій спадщині видатного українського поета, перекладача та майстра паліндромів Миколи Мірошниченка. Про це повідомили Читомо повідомили представники бібліотеки.

Захід відбувся за сприяння Посольства України в Азербайджані, Українсько-Тюркського Центру та Українського Центру в Баку.

 

Ініціаторкою створення книгозбірні стала співзасновниця Українсько-Тюркського Центру Марина Гончарук. Вона наголосила, що це перший культурний простір, присвячений Миколі Мірошниченку, який систематизує його літературну спадщину. Частину особистої бібліотеки поета вдалося викупити, а решту передали друзі та колекціонери.

 

«Відкриття Книгозбірні збігається зі справжнім днем народження поета – 16 грудня. Місце обрано невипадково: бібліотека імені Самеда Вургуна – це єдина публічна бібліотека в Україні, орієнтована на азербайджанську літературу. Вона також була улюбленою для Миколи Мірошниченка», – зазначила Гончарук.

 

Книгозбірня представила книги з особистої колекції Мірошниченка, його авторські твори, рукописи, друкарську машинку та фотовиставку. Серед експонатів – знімки з міжнародних літературних форумів, зустрічей із поетами Юнусом Кандимом, Аббасом Абдуллою, Раулем Чілачавою.

 

На відкритті виступив народний депутат Сергій Нагорняк, який наголосив на значущості перекладацької діяльності Мірошниченка: «Його творчість – важлива сторінка українського літературного процесу. Він відкрив нам багатство тюркських літератур і популяризував українське слово у світі».

 

Захід супроводжувався художньою частиною. Прозвучав і звукозапис Миколи Мірошниченка, де він читав переклад вірша Мамеда Араза.

 

Як повідомлялося, у 2021 році в Азербайджані вийшла антологія української поезії.

 

Фото надані Мариною Гончарук.

Оригінал статті на Suspilne: У Києві відкрили книгозбірню Миколи Мірошниченка

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"