У Житомирському обласному літературному музеї відкрилася восьма персональна виставка Франца Осовського
«Магія Полісся у пластиці дерева» — під такою назвою в Житомирському обласному літературному музеї відкрилась восьма персональна виставка Франца Осовського.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Франц Юліанович — житомирський художник, скульптор, поет, лауреат регіональної премії імені Лесі Українки. Закінчив у 1959 році житомирську школу № 30, після навчався на факультеті станкового живопису і графіки Народного університету мистецтв у Москві. З 1986-го по 1998-й працював керівником студії образотворчого мистецтва «Райдуга» заводу хімволокна.
Осовський — учасник багатьох художніх виставок, зокрема, 1985 року його роботи були на п’ятій Всесоюзній виставці «Акварель» у Києві, у 2014-му він брав участь у художній виставці в Центрі української культури і мистецтв у столиці.
Франц Осовський бачить мистецтво у всьому, адже присвятив малюнку, скульптурі та живопису більш як 50 років. «Якщо б я від природи не був поетом, то я б нічим не займався. Поезія мене заставляє творити. Не було б поезії, не було б акварелі та скульптури», — розповідає митець.
У виставкових залах літературного музею представлено скульптури та картини. Для останніх мало місця, тому на огляд виставлено невеликі роботи. «Акварельний живопис — з етюдів. Тут я намалював виключно житомирське Полісся: Глибочиця, Дениші, краєвиди річки Гнилоп’ять. Я нікуди не їжджу, далі, ніж за 100 км, ніде не був».
Картини та скульптури майстра вдало поєднані, наче перебувають у стані танцю під невловиму музику. Тому відвідувач занурюється в атмосферу свята дерева та фарб. Додамо, що на виставці роботи різних років. Найдавнішою є скульптура «Спів» 1976-го. А відкриває виставку автопортрет майстра в дереві. До речі, працює Франц Юліанович з 24 породами місцевого дерева: всі плодові дерева, дуб, сосна, вільха, липа. «Як художник я розуміюся на кольорі дерева, яке воно є, таким і залишаю, а замість лаку використовую бджолиний віск і бальзам. Маю власні технології обробки, інструмент зроблений під мою руку, маю власні верстати. Гарантію даю, що мої скульптури зберігатимуться 500 років! Я покриваю роботи спеціальними розчинами і дуже багато стукаю, щоб комашки, жучки, які є всередині, вилізли назовні. Працюю вдома, причому скульптурою займаюся взимку, а живописом влітку, бо коли ж писати троянди? Тільки коли вони цвітуть, а маю я їх на обійсті 24 кущі заввишки до трьох метрів!
Як планую майбутню роботу? Беру дерево і бачу в ньому красу. Мені треба ввійти в глибину дерева, бо там інший колір і фактура, та знайти образ. А бачу я одразу, що буде: слон чи птиця, фігура чи голова», — розповів Франц Осовський.
Під час відкриття прозвучало багато теплих слів, цікавих спогадів, вітань від учнів майстра, лунали музика та пісня, а ще Осовський читав власну поезію. Адже якщо людина талановита, то вона талановита в усьому.
Виставку «Магія Полісся в пластиці дерева» в Житомирському обласному літературному музеї можна відвідати протягом місяця з дотриманням карантинних вимог.
Людмила ЛОБАЧОВА
На знімку: Франц Осовський зі скульптурою «Спів»
Фото автора
Оригінал статті на НСПУ: У Житомирському обласному літературному музеї відкрилася восьма персональна виставка Франца Осовського
Блог
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщиниУ Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою
Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч
Укрзалізниця прибрала з квитків російську мовуЗ проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі
Світло, яке повертається(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.
Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.