У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти трьома…

У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти трьома…

В Одеській області у селі Котловина Ренійського району працює краєзнавчий музей, у якому діти проводять екскурсії гагаузькою, українською та англійською мовами.

Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.

У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти / Фото: Ніна Ляшонок. Укрінформ

Краєзнавчий музей у Котловині працює при місцевій школі та разом із будинком культури утворює єдиний творчий освітній простір. Про історію села у музеї гагаузькою та українською мовами розповідають учні 4-11 класів. Нещодавно діти опанували й англійський варіант екскурсій, а від російської мови у Котловині поступово відмовляються.

Проведення екскурсій прищеплює любов молодого покоління до своєї малої батьківщини, а розказані історії звучать незвичайно і зворушливо.

«Я вже два роки веду екскурсії. Мені дуже подобається це. Я сама попросила директорку, щоб мене допустили до цієї роботи. Я люблю наш край, мені цікаві легенди про його заснування, і залюбки про це розповідаю відвідувачам. Також мені у майбутньому хочеться стати вчителькою», — розповіла одна з екскурсоводок музею учениця 7 класу Катерина.

Музей наповнений різними предметами старовини, якими колись користувалися жителі села: від предметів домашнього вжитку до сільськогосподарської техніки та одягу. Більшість експонатів до музею приносять діти, які знаходять їх на горищах власних будинків.

«Я пам’ятаю, ще школяркою принесла у музей один з експонатів. У бабусиній хаті я знайшла стару праску, в яку ще треба було закладати вугілля. Я принесла праску в музей, мене переповнювали емоції, що я також долучилася до поповнення колекції, та я з усієї сили поставила праску на стіл директорки. На столі лежало скло, воно розлетілося на сотні шматочків. Ох і довго ми збирали його!» — пригадує староста Котловини Олена Яманді.

Читайте також: В Україні видали двотомник про живопис і графіку з колекції Національного художнього музею

Загалом у музеї понад 4000 експонатів. Одному з них понад 100 років. Це трюмо. Воно було зроблено жителем села для своєї коханої, але, на жаль, ніхто не знає для кого саме, лише відомо, що до кінця днів він прожив на самоті.

Одна із кімнат музею присвячена випускникам і вчителям школи. За словами директорки Прасковії Долапчи, на щорічних зборах випускників це найпопулярніше місце в музеї. Тут колишні учні сидять годинами та згадують шкільні роки. Також на вході у школу встановили дерево випускників. На кожний листочок прикріплена фотографія випускника з його побажаннями іншим учням.

Як повідомляв Укрінформ, наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк методом витинання виготовила панно «Різдво вдома» завдовжки понад сім метрів та завширшки три метри.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: У гагаузькому селі на Одещині екскурсії у музеї проводять діти трьома…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У 2024 в Україні майже не змінилися книжкові тиражі порівняно з 2023

У 2024 році в Україні випуск книжкової продукції порівняно з 2023 роком зменшився на 23,6% за кількістю видань і на 0,2% за тиражами. Про це свідчать дані бібліографічного реєстру книжк

У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних

Гарвардська бібліотека спільно з Microsoft, OpenAI та Google розпочали роботу над Institutional Data Initiative (IDI) — масштабним проєктом, спрямованим на публікацію оцифрованих колекц

Від удару рф по столиці постраждав будинок Спілки письменників

Будівля Національної спілки письменників України, що на вулиці Банковій у Києві, зазнала пошкоджень унаслідок російського ракетного удару 1 січня. Про це на своїй фейсбук-сторінці повід

Українці діляться книжками, які допомагають триматися

Українські читачі, діячі й діячки культури поділилися книжками, які свого часу допомогли їм або врятувалися від чогось. Переліком видань вони поділилися у коментарях до фейсбук-допису п

Найкращий український нон-фікшн 2024 року – вибір Читомо

«Читомо» продовжує підбивати підсумки 2024-го. Після найпомітнішої прози року настала черга нон-фікшну. В цій ніші було достатньо новинок саме від українських авторів, хоча траплялися і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"