Український автор видав за кордоном книжку із назвою FAQ Ukraine

Український автор видав за кордоном книжку із назвою FAQ Ukraine

Кінодокументаліст і музикант Олександр Фразе-Фразенко видав у США книжку під назвою FAQ Ukraine. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк.

«Був собі чоловік, щось робив, там щось знімав, там грав музику, там був поетом. Чоловік з кимось дружив, з кимось співпрацював і сварився. На початку повномасштаного бачила його в себе на районі. Ходив-гуляв – аж тут він зник і вигулькнув в Америці. … Не подобалася мені ця історія з тим, що він звалив. Але і свою думку я тримала при собі. Бачила його якісь інтерв’ю в Україні, щиро дивувалася що така постать комусь цікава, але ітс окей. … Аж тут наш прекрасний творець видає книжку. Назву якої можна прочитати як Фак ю Юкрейн. Цікава, назва, правильна. Я аж пішла погуглити — і знаєте що, поруч зі словом Україна, на означення держави, всі пишуть повну розшифровку абревіатури FAQ, ну бо якось не личить», — ідеться в її дописі.

 

Словосполучення FAQ Ukraine англійською мовою співзвучне до Fuck you Ukraine («До біса тебе, Україно» або «Нахуй Україну»). FAQ — абревіатура від Frequently Asked Question(s) («питання, які часто виникають»).

 

«Я пишаюся цією книжкою. Подумайте про те, щоб отримати власний примірник — ви не пошкодуєте. А якщо і так, то що ж, буде занадто пізно! Книжка називається FAQ Ukraine», — написав Фразенко на своїй фейсбук-сторінці.

 

Нині на Amazon книжку оцінили 1 раз, жодних відгуків на неї немає. В описі зазначено, що вона видана незалежно.

 

«Книжка заглиблюється у складні та часто суперечливі стосунки любові-ненависті між поетом та його батьківщиною, проводячи читачів лабіринтами історії та проливаючи світло на непевне майбутнє нації», — пояснюють назву в анотації до видання.

 

Там також ідеться про те, що Фразе-Фразенко «під тиском основного політичного дискурсу та постійних погроз, не бажаючи поступатися своїм правом на свободу слова, він відчував себе змушеним залишити країну», а зараз «невтомно виступає за майбутнє загроженої української культури у світовому масштабі».

 

«Маємо ще одного страждальця, несправедливо потерпілого від жорстокого “українського режиму” і змушеного до тяжкої еміграції та цілування вузлика з рідною землею. Цей герой — Олександр Фразе-Фразенко, який нині живе у США, і в якого недавно вийшла англійською поетична книжка під назвою “FAQ Ukraine” (двояке звучання назви невипадкове, я думаю). … Захотілося чоловікові приміряти терновий вінок Руслана Коцаби та інших “мучеників кієвского рєжима”, очевидно. Там ще пара таких поетів живе – у Ризі, здається. “Дисиденти”, можна сказати. Можуть засновувати асоціацію, запрошувати Арестовича з лекціями. Зате тепер він “невтомно адвокатує загрожену українську культуру”. Ні, дякуємо», — переконаний поет і перекладач Остап Сливинський.

 

Олександр Фразе-Фразенко — поет, музикант, співзасновник кінокомпанії «OFF Laboratory», автор документальних фільмів «Чубай», «Дім на сімох вітрах», «Акваріум в морі». Нещодавно випустив документальну стрічку «Нью-Йорк. Маланюк».

 

Як повідомлялося, на початку 2025 року видавництво Анетти Антоненко припинило співпрацю з автором через заяви щодо «токсичної українськості».

 

 

Чільне зображення: фейсбук Фразе-Фразенко

Оригінал статті на Suspilne: Український автор видав за кордоном книжку із назвою FAQ Ukraine

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"