Таємниця помилки
Таємниця помилки
(презентація збірки мініатюр “Олені, олені…”)
гротескна наукова гіпотеза
В одному дуже великому місті є дуже великий монастир. Туди часто прибувають паломники. Біля арки, куди заїжджають авто, сидять збирачі милостині, безхатченки, убогі люди.
Існує гіпотеза, що вони, просячи милостині, збирають дуже великі кошти. Тож цей своєрідний бізнес контролює мафія, бандити, яким потрібно віддавати частину зібраних пожертв.
Отож, біля арки сиділа колись літня, повненька жіночка зі «слонячою» ніжкою. Якщо їй давали грошик, вона неодмінно бажала тому, хто це зробив, «здоровля».
Пройшли роки. Цієї збирачки милостині давно вже не видно біля арки монастиря…
Фахівці, науковці, які помітили, як вона бажала здоровля іншим людям, звернули увагу на помилку в означеному слові. Ретельно дослідивши вплив на свідомість артикуляції поняття «здоровля», окремі зі спеціалістів дійшли до висновку, що крім звичного стану людини, який ми називаємо «здоров’ям», існує також особливий стан, зовсім відмінний від попереднього. І його інакше, як «здоровля» назвати не можливо.
Звісно ж, коли у вузьких наукових колах була відкрита таємниця людського здоровля, фахівці хотіли знайти ту літню жіночку, яка вперше застосувала це понятійне означення фізіологічного та психологічного стану людини. Одначе, так і не змогли цього зробити…
Філологи, які, так би мовити, не посвячені в означену проблематику, завжди виправляють слово «здоровля», закреслюючи літеру «л» і ставлячи апостроф.
Це пов’язане з тим, що їм не відомо, як діє на людину побажання їй здоровля.
Адже стан здоров’я суттєво відрізняється від стану здоровля…
Втім, довести означену вище наукову теорію не можливо, оскільки, як стверджують конспірологи, дослідження стану здоровля були суворо засекреченими. Тож існує лише така наукова гіпотеза.
Про стан доброго здоровля відомо окремим священникам, віруючим людям, християнам. Адже жіночка зі «слонячою» ніжкою досить тривалий час просила копієчку та бажала людям саме здоровля, а не здоров’я.
Оригінал статті на Букнет: Таємниця помилки
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.