Суд Вінниці забрав у письменника Влада Сорда орден Богдана Хмельницького
Вінницький міський суд визнав українського видавця, письменника і ветерана АТО Влада Сорда винним у незаконному зберіганні ордену Богдана Хмельницького. Про це йдеться у рішенні суду.
Суддя забрав орден і наклав штраф у розмірі 1 275 гривень.
Як зазначаєтья у матеріалах слідства, Сорд, перебуваючи після обстрілів під Іловайськом у лікарні, отримав від чоловіка в однострої «дубок» орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Тоді в палаті разом з Сордом перебували ще 5-7 бійців.
У суді ветеран пояснив обставини отримання нагороди, але додатково зазначив, що орденська книжка з часом була втрачена, тому показати її в суді не може.
Суд у своєму рішенні посилається на протоколи про адміністративне порушення видані 29 березня 2021 року, рапорт заступника начальника відділу поліції №2 Вінницького РУП ГУНП від 26 березня, листи керівника Апарату ОП, заступника начальника відділу місцевої поліції від 26 березня, а також протокол добровільної видачі від 29 березня.
У протоколах йдеться, що Сорд «незаконно зберігав державну нагороду, а саме: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, чим вчинив незаконні дії щодо державних нагород».
Суд вважає доказом публікацію у фейсбуці депутата, який посилався на відповідь з Банкової про те, що Сорд державними нагородами не нагороджувався.
«Зважаючи на вищевказані обставини справи з урахуванням особи порушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічних правопорушень, суд дійшов висновку про те, що до нього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією відповідного ордена, оскільки застосування інших заходів судом визнано недостатнім», — йдеться у рішенні суду.
Постанова суду підлягає оскарженню через подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Як повідомлялося, 20 березня Влада Сорда затримали після акції на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента у Києві. Згодом видавцеві повідомили про підозру в «хуліганстві з використанням зброї».
Сорда підтримали понад 300 українських митців, які взяли участь у флешмобі «Митці своїх не кидають». Також на підтримку письменника 23 березня під стінами Печерського районного суду пройшов мітинг.
Печерський районний суд Києва 23 березня обрав Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Як відомо, Влад Сорд – автор двох поетичних збірок та збірки оповідань «Безодня», лавреат Міжнародної премії імені Олеся Гончара та фіналіст кількох престижних премій. Зокрема, книжка «Безодня» увійшла до довгого списку Книги року BBC у 2019 році.
До 2014 року Влад Сорд жив у Криму, потім був активістом Майдану. Понад чотири роки воював на Донбасі у складі добровольчих формувань «ДУК Правого сектору» та «ОУН», пізніше – на контракті у 93-й бригаді.
Після повернення з війни разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою створив видавництво містичної літератури «Дім химер».
Оригінал статті на Suspilne: Суд Вінниці забрав у письменника Влада Сорда орден Богдана Хмельницького
Блог
У 2024 в Україні майже не змінилися книжкові тиражі порівняно з 2023У 2024 році в Україні випуск книжкової продукції порівняно з 2023 роком зменшився на 23,6% за кількістю видань і на 0,2% за тиражами. Про це свідчать дані бібліографічного реєстру книжк
У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих данихГарвардська бібліотека спільно з Microsoft, OpenAI та Google розпочали роботу над Institutional Data Initiative (IDI) — масштабним проєктом, спрямованим на публікацію оцифрованих колекц
Від удару рф по столиці постраждав будинок Спілки письменниківБудівля Національної спілки письменників України, що на вулиці Банковій у Києві, зазнала пошкоджень унаслідок російського ракетного удару 1 січня. Про це на своїй фейсбук-сторінці повід
Українці діляться книжками, які допомагають триматисяУкраїнські читачі, діячі й діячки культури поділилися книжками, які свого часу допомогли їм або врятувалися від чогось. Переліком видань вони поділилися у коментарях до фейсбук-допису п
Найкращий український нон-фікшн 2024 року – вибір Читомо«Читомо» продовжує підбивати підсумки 2024-го. Після найпомітнішої прози року настала черга нон-фікшну. В цій ніші було достатньо новинок саме від українських авторів, хоча траплялися і
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.