Суд відхилив право на захист Довженко-Центру від «реорганізації»

Суд відхилив право на захист Довженко-Центру від «реорганізації»

Касаційний господарський суд підтвердив рішення Північного апеляційного господарського суду, згідно з яким Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення щодо своєї реорганізації. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Довженко-Центру. 

«Виходить, що в жодному суді та в жодній інстанції Довженко-Центр не має права захищатися від знищення», — зазначили у Довженко-Центрі.

 

В інституції також зазначили, що суд не врахував основний мотив позову — збереження та захист культурної спадщини.

 

«Це має стати тривожним дзвінком для інших державних закладів, яким не пощастило бути у підпорядкуванні держави, — по суті, інституції позбавляються субʼєктності та конституційного права на оскарження рішень органів управління», — йдеться у повідомленні. 

 

Крім того, представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій повністю підтримали Довженко-Центр, але суд не звернув увагу на їхню позицію.

 

«Рівно в цей же час у Верховній Раді президент України палко говорив про “справедливість”, “довіру до влади”, “стимул, а не тиск”, “культурний суверенітет”, “внутрішню єдність” та “експертні рішення” і про битву на всіх фронтах, від воєнного до культурного. Схоже, хтось когось не чує і не бачить. Або президент не бачить, наскільки всупереч його словам ідуть процеси, або гілки влади глухі до його візій. Або суспільству показують ту “картинку”, яка не має нічого спільного з реальністю. От тільки з українців дієвість не вибити примусом чи “недопуском бунтів”. Детектор наступу на гідність і свободу спрацьовує за замовчуванням, і ця навичка покращується постійно. Однак окремим особам, яких посадили в крісло держслужбовця, досі невтямки, що силу інституцій і спільноти варто підтримувати та використовувати на спільне благо, а не прибивати зверху короною “ієрархії” або намагатись “доїти”», написала голова Довженко-Центру Олена Гончарук у фейсбуці.

 

Як відомо, Довженко-центр двічі намагалися реорганізувати без згоди колективу: в 2010 та в 2022 роках. Обидві спроби де-факто передбачали виселення Довженко-Центру з його приміщень. 

 

Нагадаємо, у серпні 2022 року Державне агентство України з питань кіно де-юре передало всі фільми з колекції та майно центру Державній установі «Науковий центр кінематографії України», що де-факто означало ліквідацію кіноархіву. 

 

Зі свого боку в Держкіно тоді сказали, що Довженко-Центр планують реорганізувати, а не ліквідувати. Після громадського розголосу й протестів у Мінкульті повідомили, що виступають проти ліквідації центру, і підтвердили, що наразі йдеться лише про його реорганізацію. У листопаді 2022 року тодішній міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що реорганізацію кіноархіву припинять.Утім, тоді Олену Гончарук відсторонили від виконання обов’язків в.о. генеральної директорки Державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка». У лютому 2023 року вона повторно виграла конкурс на посаду гендиректора «Довженко-Центру», проте наказ про її призначення досі не підписаний.

 

Протягом років суспільна кампанія на підтримку Довженко-Центру, що супроводжувалась акціями протесту та міжнародної адвокації, не припинялася.

 

 

Чільне фото: фейсбук-сторінка Центру

Оригінал статті на Suspilne: Суд відхилив право на захист Довженко-Центру від «реорганізації»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Видавництво HarperCollins дозволить навчати моделі ШІ на своїх книжках

Одне з найбільших видавництв світу HarperCollins дозволить технологічній компанії-розробниці моделей штучного інтелекту навчати моделі ШІ на текстах деяких видань. Про це йдеться в заяв

Суд відхилив право на захист Довженко-Центру від «реорганізації»

Касаційний господарський суд підтвердив рішення Північного апеляційного господарського суду, згідно з яким Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення щодо своєї реорганізації. Про

Від початку нової фази війни закрилися понад 300 українських медіа

Протягом 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення росію в Україну свою роботу припинили 329 медіа, з яких лише 16% вдалося відновити діяльність. Про це свідчить дослідження Інсти

Шляхетна і принципова. До 100-річчя від дня народження музикознавиці Любомири Яросевич

Громадськість Прикарпаття відзначила 100-річний ювілей Любомири МЕЛЕХ-ЯРОСЕВИЧ (1924–2007) – музикознавиці, педагогині, кандидатки мистецтвознавства, доцентки Львівської національної музичної академії ім

Дієвці літератури увійшли у список 100 людей від УП

Дієвці літератури та установи, що працюють в книжковій галузі, стали лідерами відзнаки від медіа «Українська правда» «УП-100». Про це повідомила кореспондентка Читомо з вручення премії.

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"