Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

У Львові американський історик Тімоті Снайдер і український письменник й військовослужбовець Сергій Жадан відкрили нову культурно-дослідницьку інституцію «INDEX» — «Institute for Documentation and Exchange» («Інститут документування і взаємодії»). По це повідомили на сайті Львівської міської ради.

Інститут документування і взаємодії гуртує ініціативи, що документують російську війну проти України, а також сприяє міжнародній інтелектуальній взаємодії за допомогою стипендій і грантів для дослідників і дослідниць, культурних діячів і діячок з України та з-за кордону. Його створив Інститут гуманітарних наук Відня. Ініціював його заснування Тімоті Снайдер.

 

 

Крім Снайдера і Жадана, до відкриття долучилося чимало гостей з-за кордону, українські журналісти, культурні діячі, професори, видавці тощо. Також подію відвідав міський голова Львова Андрій Садовий.

 

«Тенденція така: якщо посадити у Львові дерево, то через рік приїдеш на відкриття  інституції. Так це спрацювало у випадку з професором Тімоті Снайдером», — зазначив Садовий на своїй фейсбук-сторінці.

 

Снайдер прочитав лекцію про важливість документування українського досвіду війни: «Факти не виникають самі по собі. Те, що сьогодні є очевидним, завтра таким не буде. Але те, що очевидне, буває важко висловити словами, бо воно здається таким зрозумілим, що аж не потребує опису. Тому факти треба зберегти та передати для майбутніх поколінь».

 

 

Також відбулася розмова-дискусія Снайдера і Жадана, яку модерувала журналістка і віцепрезидентка Українського ПЕН Мирослав Барчук. Наприкінці події Жадан зачитав уривки зі своїх прозових творів.

 

 

Як відомо, інституцію створили у квітні 2024 року.

 

Як повідомлялося, Снайдер додав до авдіоверсії своєї книжки «Про тиранію. Двадцять уроків XX століття» 20 нових уроків про Україну та російсько-українську війну. Також він назвав 10 причин, чому світ має перейматися перемогою України.

 

 

Як емпатія долає тиранію: графічна версія 20-ти уроків Тімоті Снайдера

 

Тімоті Снайдер про вторгнення в Україну та зародження російського шизофашизму

 

Світлини: Роман Балук/Львівська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: Снайдер і Жадан відкрили інституцію, яка документує досвід війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"