Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з Читомо провели дослідження зарплат у видавничій сфері та знайшли відповіді на питання які спеціалісти сфери заробляють найбільше.

У анонімному опитуванні взяли участь представники видавничої сфери у віці від 18 до 73 років з різних міст України. Абсолютна більшість опитаних — жінки. Третина респондентів працює у сфері вже понад 10 років, і лише 8% фахівців менш як рік тому розпочали свій професійний шлях у видавництвах.

Дослідники отримали дані про зарплати редакторів, авторів, дизайнерів, фінансистів, маркетологів, коректорів та інших фахівців, які працюють у видавництвах або співпрацюють із ними проєктно.

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Середні заробітні плати на ринку коливаються від 6500 до 15500 грн/місяць. Більше отримують артдиректори, головні та випускові редактори, дизайнери та маркетологи. Директори видавництв часто водночас є і їхніми засновниками й подекуди не отримують фіксовану зарплату, а всі виручені кошти направляють або на покриття інвестицій, або на розвиток видавництва.

Найнижча зарплата за повний робочий місяць становить у технічного редактора, літературного редактора й дизайнера – 5 000 грн (у регіонах), найвища в директора видавництва, операційного менеджера, керівника відділу продажів складає 50 000 грн.

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і ЧитомоДослідження Happy Monday спільно з Читомо

Також у дослідженні вказано, що, попри переважання жінок у сфері, середня зарплата чоловіків на 3000 грн вища. Майже половина фахівців вважає, що отримують зарплату нижчу, ніж ринкова. Перегляд зарплати у видавництвах теж відбувається не часто: переважно раз на рік чи навіть кілька років.

З повним текстом дослідження ви можете ознайомитись за посиланням.

Оригінал статті на Читомо: Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщини

У Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою

Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»

Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч

Укрзалізниця прибрала з квитків російську мову

З проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі

Світло, яке повертається

(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.

Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа

Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"