Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з Читомо провели дослідження зарплат у видавничій сфері та знайшли відповіді на питання які спеціалісти сфери заробляють найбільше.

У анонімному опитуванні взяли участь представники видавничої сфери у віці від 18 до 73 років з різних міст України. Абсолютна більшість опитаних — жінки. Третина респондентів працює у сфері вже понад 10 років, і лише 8% фахівців менш як рік тому розпочали свій професійний шлях у видавництвах.

Дослідники отримали дані про зарплати редакторів, авторів, дизайнерів, фінансистів, маркетологів, коректорів та інших фахівців, які працюють у видавництвах або співпрацюють із ними проєктно.

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Середні заробітні плати на ринку коливаються від 6500 до 15500 грн/місяць. Більше отримують артдиректори, головні та випускові редактори, дизайнери та маркетологи. Директори видавництв часто водночас є і їхніми засновниками й подекуди не отримують фіксовану зарплату, а всі виручені кошти направляють або на покриття інвестицій, або на розвиток видавництва.

Найнижча зарплата за повний робочий місяць становить у технічного редактора, літературного редактора й дизайнера – 5 000 грн (у регіонах), найвища в директора видавництва, операційного менеджера, керівника відділу продажів складає 50 000 грн.

Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і ЧитомоДослідження Happy Monday спільно з Читомо

Також у дослідженні вказано, що, попри переважання жінок у сфері, середня зарплата чоловіків на 3000 грн вища. Майже половина фахівців вважає, що отримують зарплату нижчу, ніж ринкова. Перегляд зарплати у видавництвах теж відбувається не часто: переважно раз на рік чи навіть кілька років.

З повним текстом дослідження ви можете ознайомитись за посиланням.

Оригінал статті на Читомо: Скільки заробляють у видавничій сфері – результати дослідження Happy Monday і Читомо

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав Дочинець

Один із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «

У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогоріч

У 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті

Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола Мушинка

Пішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже

У Вінниці започаткують програму розвитку місцевого книговидання

У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь

У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізм

У листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"