Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести у Білорусі
Білоруська письменниця, Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести проти Олександра Лукашенка, які розпочалися після останніх виборів у Білорусі. Про це вона письменниця розповіла в інтерв’ю виданню Süddeutsche Zeitung.
«Багато людей телефонують мені, надсилають свої спогади. І у всіх є відчуття потрясіння та розгубленості. Ми хочемо побудувати незалежну, заможну країну. Але як? Ми живемо між двох загроз: Лукашенко та Росії», — зазначила письменниця.
Також вона сподівається, що Лукашенко піде з посади раніше президента Білорусі раніше, ніж вона встигне дописати свою нову книжку. За словами письменниці, у її країні досі відбувається відродження громадського суспільства, хоча з 2 квітня парламент Білорусі заборонив проводити будь-які масові заходи без дозволу влади.
Разом з тим, з вересня 2020 року Алексієвич мешкає у Берліні: «Як я можу вимагати від людей виходити на вулиці, якщо я сама поїхала?».
Як відомо, з 9 серпня 2020 року у Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів. На виборах, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною із 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців, а опозиційна кандидатка Світлана Тихановська — 10,1%. Тихановська була змушена виїхати до Литви. Наймасовіші протести пройшли після оголошення підсумків голосування, в перші дні вони виливалися в зіткнення з силовиками. По усій країні регулярно відбуваються затримання.
Європейський Союз, США та Україна не визнають Лукашенка легітимним президентом Білорусі, а низка інших країн визнають президенткою Світлану Тихановську.
Раніше повідомлялося, що Світлану Алексієвич викликали на допит у Слідчий комітет Республіки Білорусь як членкиню президії Координаційної ради, ініціаторкою створення якої була Тихановська.
Оригінал статті на Suspilne: Світлана Алексієвич працює над книжкою про масові протести у Білорусі
Блог
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщиниУ Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою
Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч
Укрзалізниця прибрала з квитків російську мовуЗ проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі
Світло, яке повертається(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.
Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.