Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
У Сарненському історико-етнографічному музеї на Рівненщині відбулася науково-практична конференція «Борис Швед та його Полісся», присвячена 115-річниці з дня його народження.
Про це повідомляє golos.com.ua.
Організатором виступив Сарненський історико-етнографічний музей (директор Вікторія Дашко) та громадська організація «АРТ-МЛИН».
Організаторами цієї конференції співробітники Сарненського історико-етнографічного музею є не випадково: творчість Бориса Шведа досліджувала багаторічна очільниця музею Раїса Тишкевич. Тому працівники музею й надалі продовжують збирати й примножувати все, що пов’язане із життям та творчістю видатного земляка.
Борис Швед — письменник, котрий народився і проживав у Сарнах. Його повість «Поліщуки» відкрила всьому світові унікальну колоритність свят і буднів поліської глибинки. Він — оповісник селянських реалій. Адже, як стверджують науковці, значення повісті неоціненне, тому що це твір про поліське село 20-30-х років ХХ століття. Досить талановито й правдиво у своїй повісті Борис Швед описує картини із життя поліського села.
З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова Сарненської міської ради Руслан Серпенінов, народний депутат України Сергій Євтушок, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Алла Черній, голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська.
Перед учасниками конференції виступили старший науковий співробітник Рівненського обласного краєзнавчого музею Алла Українець, викладач Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Олена Левшунова, священик, краєзнавець Павло Дубінець із села Морочне Вараського району, директор Дубровицького історико-етнографічного музею Наталія Ващишина, вчителька із села Мутвиця Вараського району Валентина Тумаш, студентка Сарненського педагогічного коледжу РДГУ Анна Корінець.
Людмила ТРОЦЮК
Рівненська область
Оригінал статті на НСПУ: Рівненщина: про творчість сарненчанина Бориса Шведа говорили у його 115-річчя
Блог
У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної
«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року.
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні
У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ
17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи
Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.