Розпочнеться 5 міжнародний марафон про українську культуру в Вікіпедії

Розпочнеться 5 міжнародний марафон про українську культуру в Вікіпедії

З 14 квітня по 16 травня триватиме «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» — щорічна інформаційна кампанія, що об’єднує людей з усього світу довкола української культури. Про це повідомили на сайті Українського інституту.

Ініціатива Українського інституту, Міністерства закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» має на меті розширити присутність України у глобальному інформаційному просторі.

.

У 2025 році кампанія проходить вп’яте. За попередні роки дописувачі з усього світу створили понад 7000 статей іноземними мовами — від тагальської до гуджараті. Мета незмінна: більше точних, перевірених, фахових матеріалів про українську культуру в одній із найпопулярніших енциклопедій світу.

.

«З 2021 року “Місяць культурної дипломатії” об’єднує авторів і авторок, які розповідають світові про Україну, її історію та культурну спадщину. В умовах повномасштабної війни такі ініціативи — це частина нашого інформаційного фронту», — зазначає заступниця міністра закордонних справ Мар’яна Беца.

.

Одна з ключових тем кампанії — деколонізація української культури. Проєкт акцентує увагу на відновленні голосу України в глобальному контексті, де десятиліттями панувала російська версія історії.

.

«Деколонізація — це не тільки про виправлення історичної несправедливості. Це про право бути почутими. Упродовж століть Росія системно викривлювала образ України. Ми змінюємо цю ситуацію рядок за рядком», — зазначає Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту.

.

2024 року до марафону долучилися 200 учасників із різних країн. Вони створили й оновили понад 1200 статей 66 мовами. 2025 організатори прагнуть розширити охоплення й заохотити нових авторів приєднатися до ініціативи. Для найактивніших передбачені призи.

.

«Вікіпедія — це найбільше джерело інформації у світі. І саме тому важливо, щоб вона розповідала про Україну не лише українською», — наголошує Ілля Корнійко, голова правління ГО «Вікімедіа Україна».

.

Учасники можуть створювати нові матеріали, перекладати вже наявні статті чи доповнювати їх джерелами. Повний список рекомендованих тем, вимоги до участі та реєстраційна форма — на сторінці кампанії.

.

Як повідомлялося, у 2022 році українська Вікіпедія вперше досягла мільярда переглядів.

 

Чільне зображення: Український інститут

Оригінал статті на Suspilne: Розпочнеться 5 міжнародний марафон про українську культуру в Вікіпедії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?

У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ». 

Ч

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформації

У США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"