Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів

Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів

У Колумбійському університеті США оголосили лауреатів та фіналістів Пулітцерівської премії 2024 року. Про це йдеться на сайті премії.

 У номінації Fiction (художня література) переможницею стала Джейн Енн Філліпс (Нопф) та її книга Night Watch. Це роман, події якого розгортаються у притулку для божевільних в Західній Вірджинії після Громадянської війни.

 

У номінації General Nonfiction (загальна документальна література) нагородять Натана Тралла і його «A Day in the Life of Abed Salama: Anatomy of a Jerusalem Tragedy». Розповідь про палестинського батька, чий п’ятирічний син гине в аварії, коли ізраїльські та палестинські рятувальні команди затримуються через правила безпеки.

 

У номінації History (історична книжка) кращою визнали Жаклін Джонс та її «No Right to an Honest Living: The Struggles of Boston’s Black Workers in the Civil War Era». Це реконструкція вільного темношкірого життя в Бостоні, яка кардинально змінює розуміння *аболіціоністської спадщини міста та складної реальності для його темношкірих жителів.

 

У номінації Biography (біографічна книжка) перемогу ділять одразу дві історії:

 

Джонатан Ейг «King: A Life». Викривальний портрет Мартіна Лютера Кінга, який спирається на нові джерела, щоб урізноманітнити розуміння кожного етапу життя лідера громадянських прав, досліджуючи його сильні та слабкі сторони.

 

Іліон Ву «Master Slave Husband Wife: An Epic Journey from Slavery to Freedom». Історія про пару рабів, які втекли з Джорджії в 1848 році, зі світлошкірою жінкою, перевдягненою в джентльмена-інваліда, та їхню подорож на Північ.

 

У номінації Memoir or Autobiography (мемуари або автобіографія) перемогу забирає Крістіна Рівера Гарза (Хогарт) «Liliana’s Invincible Summer: A Sister’s Search for Justice». Розповідь про 20-річну сестру письменниці, вбиту колишнім хлопцем. Книжка поєднує мемуари, феміністичне журналістське розслідування та поетичну біографію.

 

У номінації Poetry (поезія) переміг Брендон Сом «Tripas: Poems». Збірка, яка зачіпає складність подвійної мексиканської та китайської спадщини поета, підкреслюючи гідність трудового життя його родини.

 

Премія заснована Джозефом Пулітцером вручається щорічно з 1917 року. Зараз нагорода становить $15 000. Премія вважається однією з найпрестижніших нагород США в галузі літератури, журналістики, музики та театру.

 

Нагадаємо, українські журналісти отримали Пулітцер за точне відображення жахливої реальності у 2022 році. А тут можете ознайомитися зі списком переможців Пулітцерівської премії 2023.

 

* Аболіціоні́зм – громадський рух за скасування рабства.

Оригінал статті на Suspilne: Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"