Про Олеся Гончара знімають документальний фільм
У Дніпрі почали знімати документальний фільм «Олесь Гончар. Слово як зброя». Перший знімальний день пройшов у музеї-садибі сестри письменника у Дніпрі. Тут він жив із 1945 по 1947 роки. У той час Гончар навчався в університеті, працював над романом «Прапороносці», опублікував кілька новел і повість «Земля гуде».
Про це повідомляє kustdnipro.com.
Проєкт підтримує програма «Культурна столиця».
За сюжетом, студентки і студенти-філологи ДНУ ім. Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов’язаними з письменником. Це Дніпро, Харків, Полтава, Київ. Там вони будуть досліджувати подробиці життя і творчості Олеся Гончара.
«Це як журналістське розслідування: знайти людей, причетних до певних подій. Когось уже нема, хтось іще живий, і мені дуже важливо як режисеру встигнути поспілкуватися з дружиною Олеся Гончара, з онукою Лесею, яка брала участь у Революції на граніті, тому що це теж буде в нашому фільмі. Я думаю, що попереду багато пригод і дуже цікавих зустрічей», – каже режисерка фільму Катерина Стрельченко.
«Я досліджуватиму, яким був Олесь Гончар як письменник та громадський діяч, – каже студентка Анна. – Наша команда разом писатиме есе стосовно його творчості. Моє місто – це Дніпро, інші будуть їхати у Харків, Київ, Полтаву. У Полтаві він жив у бабусі з дідусем, у Києві та Дніпрі – навчався. Усе починається у Дніпрі, адже тут він народився».
Зазвичай у документальному кіно є реконструкція, але з поміркованим бюджетом (200 тисяч гривень) розвернутися з реконструкцією не вдасться. Натомість глядач матиме можливість спілкуватися з «душею» Гончара. Як саме, творці фільму поки не розкривають, але до цього залучені актори Театру драми та комедії.
Прем’єру планують на осінь. Повнометражна стрічка (1 година 6 хвилин) міститиме багато інтерв’ю і буде присвячена 30-річчю Незалежності України. Після завершення фільму є задум продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.
Режисерка стрічки – Катерина Стрельченко, директорка студії «12-й кадр». Уже відома такими роботами: документальний серіал «Загадки Олександра Поля», фільм «Вірю, чекаю, молюся» — про полонених і зниклих безвісти бійців та епізоди «Іловайськ» та «Піски» з циклу «Лицарі неба» — про війну на Донбасі.
Фото: Настя Кот
Оригінал статті на НСПУ: Про Олеся Гончара знімають документальний фільм
Блог
У ЗСУ створили підрозділ із захисту культурної спадщиниУ Збройних силах України створили спеціальний підрозділ, завданням якого буде захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою
Юрій Андрухович став кавалером ордену «За інтелектуальну відвагу»Українського поета, прозаїка та перекладача Юрія Андруховича відзначили «Орденом незалежного культурологічного журналу “Ї” “За інтелектуальну відвагу”». Про це повідомляє видання «Збруч
Укрзалізниця прибрала з квитків російську мовуЗ проїзних документів Укрзалізниці прибрали дублювання інформації російською мовою. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад і територій Тимур Ткаченко на своїй фейсбук-сторі
Світло, яке повертається(відгук про виступ Валентини Коваленко у межах проєкту «Майстри слова»)
Світло було увесь час, поки тривала творча зустріч «Майстри слова» з поеткою Валентиною Коваленко. Світлом були її вірші і книжки.
Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно,
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.