Помер засновник однієї з найбільших українських бібліотек у Канаді Микола Ворон

Помер засновник однієї з найбільших українських бібліотек у Канаді Микола Ворон

30 червня у віці 99 років з життя пішов Микола Ворон, який понад півстоліття очолював бібліотеку й архів при Українському культурному центрі Св. Володимира у Канаді. Про це повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки.

Микола Ворон заснував українську бібліотеку в Канаді 60 років тому, яка містить 14 000 книжок.

 

«Пан Ворон дуже багато часу присвятив своїй “дитині” — і тому сьогодні маємо надзвичайну скарбницю книжок та інших матеріалів, за що ми йому дуже вдячні. Висловлюємо своє найщиріше співчуття родині пана Ворона за їхню втрату і сумуємо з ними цілою громадою», — йдеться у повідомленні.

 

 

Микола Ворон народився 10 грудня 1924 року в селі Жолобок на Холмщині. Коли Холмщину окупували німці, неповнолітній Микола опинився в селі Кляйн Аусгайм у родині німця Карла Багера. У Німеччині він отримував газети з Кракова — «Холмську землю» і «Українські вісті», а в 1941 році вступив до Українського національного об’єднання.

 

У жовтні 1945-го у таборі для переміщених осіб в Офенбах Микола Ворон одружився з полтавкою Параскою Керекелицею в Українській автокефальній церкві. Згодом вони із сином переїхали у Канаду за контрактом на вирощування цукрових буряків, поселилися у Калгарі, де стали членами української православної громади.

 

Від середини 1950-х років Микола Ворон працював на залізниці, а у вільний від основної роботи час створював українську бібліотеку й архів. Це була його ініціатива, у яку він вкладав власні кошти. Внески робили також члени української православної громади. 

 

 

Від початку 1990-х бібліотеки в Україні поповнювалися дублікатами рідкісних видань української діаспори з різних країн світу. Адресати отримували не лише пакунки з літературою, а й фінансову допомогу на видавничі проєкти. Українська бібліотека імені Миколи Ворона вважається однією із найбільших за океаном.

 

Як повідомлялося, Читомо і LitCentr створили мапу з 388 просторами за кордоном, де розміщені українські книжки.

 

 

Світлини: фейсбук-сторінка бібліотеки Миколи Ворона

Оригінал статті на Suspilne: Помер засновник однієї з найбільших українських бібліотек у Канаді Микола Ворон

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"