Польща, США та Німеччина: які нові переклади виходять за кордоном?

Польща, США та Німеччина: які нові переклади виходять за кордоном?

Переклади творів шести українських авторів і авторок вийдуть друком за кордоном: Ірини Цілик, Олени Захарченко, Гаськи Шиян, Андрія Портнова, Марії Ґрації Бартоліні та Володимира Рафєєнка.

У Польщі незабаром вийде збірка оповідань «Червоні на чорному сліди» української кінорежисерки та письменниці Ірини Цілик у видавництві Kew. Польською книжку переклала Катажина Фішер, яка регулярно співпрацює з польським культурним журналом Dwutygodnik. Переклали книжку у межах програми підтримки перекладів Українського інституту книги.

 

«Герої книжки — звичайні люди, які борються з драмою повсякденного життя, але сповнені надії, тепла та несподіваних емоцій. Ірина Цілик розповідає про надію, емоції та повсякденне життя таким чином, що змінює ваш погляд на світ і дає вам відчуття, що навіть у найтемніші моменти може бути промінчик надії», — йдеться в анотації до польського видання. 

 

Окрім того, у Польщі також заплановані презентації видання — 22 листопада у культурному клубі Klub Pod Kolumnami у Вроцлаві та 1 грудня в Українському домі у Варшаві.

 

У Німеччині у видавництві Mauke вийде збірка оповідань «Тільки не гавкай» української письменниці Олени Захарченко. У німецькому виданні книжка отримала назву Bloß nicht bellen, переклала книжку Ютта Ліндекуґель. У книгарнях вона з’явиться у грудні 2024 року.

 

Це вже друга книжка авторки, перекладена німецькою мовою. Перша — роман «Вертеп. #Романпромайдан» у перекладі Ютти Ліндекуґель, який вийшов друком у видавництві Mauke у березні 2024 року.

 

Так, роман «За спиною» української перекладачки та письменниці Гаськи Шиян вийде у США взимку 2026 року у серії Українського наукового інституту Гарвардського університету. Перекладачем став Ісаак Стекхаус Віллер.

 

Також у межах серії вийде книжка «Омелян Пріцак та інтелектуальні початки українського «гарвардського дива» українського історика та письменника Андрія Портнова. Її видадуть влітку 2025 року. Це перша біографія Омеляна Пріцака, одного зі співзасновників Гарвардського українського наукового інституту та першого професора української історії в Гарвардському університеті, яка з’явиться англійською мовою.

 

Крім того, у серії Українського наукового інституту Гарвардського університету видадуть ще дві книжки українських авторів — «Мобільні хвилі буття» Володимира Рафєєнка влітку 2025 року у перекладі Марка Андричика та «Око розуму. Візія, пам’ять і медитація в українському проповідництві XVII століття» Марії Ґрації Бартоліні восени 2025 року.

 

Нагадаємо, у вересні 2021 року Гарвардський університет запустив серію перекладів сучасної української літератури, до якої входять твори письменників як з ранніх творів української нової літератури, так і сучасних. 

 

 

Чільне зображення: колаж Читомо

Оригінал статті на Suspilne: Польща, США та Німеччина: які нові переклади виходять за кордоном?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Названі лауреати Міжнародної літературної премії імені Роберта Бернса (Великобританія, Шотландія –…

Міжнародний Арт-центр «Радіус миру» (США, Лос-Анджелес, голова журі – Анатолій Фрадіс) та його представництво в Шотландії (м. Единбург)  оголосили лауреатів Міжнародної літературної премії імені Роберта

В українські кінотеатри повернеться екранізація «Орландо» Вірджинії Вулф

У січні 2025 року в Україні розпочнеться прокат екранізації сатиричного модерністського роману Вірджинії Вулф «Орландо». Прокат триватиме у межах зимової ретроспективи кінокомпанії «Арт

На Netflix вийшла екранізація «Сто років самотності» Маркеса

У грудні 2024 року на стримінговій платформі Netflix вийшов серіал «Сто років самотності», який є першою екранізацію однойменного роману Ґабрієля Ґарсія Маркеса.
У ньому ідеться про род

У вільний доступ виклали фільм про Євгена Маланюка

До 127-річчя з дня народження поета Євгена Маланюка у вільний доступ виклали документальний фільм про нього «Нью-Йорк. Маланюк». Про це Читомо повідомив автор стрічки Олександр Фразе-Фр

Виходить поетична збірка військового Василя Муліка «Базальт»

У січні 2025 року вийде друком поетична збірка українського військового і письменника Василя Муліка «Базальт». Про це повідомили на сайті видавництва «Білка».
Збірка складається з чотир

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"