«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоративному сайті Суспільного.

У межах проєкту автори й авторки написали та прочитали 26 есеїв. У них ідеться як про життя маленьких українських містечок і великих світових мегаполісів: серед описаних в есеях міст — Нью-Йорк і Краків, Донецьк і Львів, Бахчисарай і Коломия.

 

Есеї написали й озвучили:

  • Оксана Забужко — про Донецьк;
  • Ірена Карпа — про Яремче;
  • Лариса Денисенко — про Бучу;
  • Олена Стяжкіна — про Часів Яр;
  • Гаська Шиян — про Нью-Йорк;
  • Ірина Цілик — про Київ;
  • Артем Чех — про Париж;
  • Олександр Михед — про Ніжин;
  • Мирослав Лаюк — про Дрогобич;
  • Анатолій Дністровий — про Бережани;
  • Владислав Івченко — про Суми;
  • Зоя Казанжи — про Одесу тощо.

«Воєнні реалії змінили життя кожного з нас, а отже, змінили й міста. Війна не лише може фізично зруйнувати їх, але й змінює все: від механізмів економіки до культурних звичок. У подкасті “Повітряна стихія. Міста сили” слухачі й слухачки відчують атмосферу кожного міста, яка панує на його вулицях і площах, в його мешканцях і дрібницях», — ідеться в описі проєкту.

 

Творча команда проєкту:

  • кураторка Гаська Шиян;
  • продюсерки Олена Гусейнова і Наталя Коломієць;
  • редакторки Ольга Головецька і Марина Люта;
  • саунд-дизайнер Геннадій Сидоров.

 

Проєкт «Міста сили» можна послухати у записі на подкаст-платформах Суспільного мовлення як другий сезон подкасту «Повітряна стихія» та на сайті Радіо Культура. У межах першого сезону проєкту «Повітряна стихія» десять відомих українських письменників підготували 25 радіоесеїв, які прозвучали в авторському виконанні.

 

Як повідомлялося, у 2024 році на Радіо Культура запустили проєкт есеїв військових «Голоси фронтиру».

 

 

Зображення: корпоративний сайт Суспільного

Оригінал статті на Suspilne: «Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"