Питання щодо телефонних дзвінків.
Питання щодо телефонних дзвінків.
Друзі, тільки у мене виникають труднощі, коли треба просто згадати про телефонні розмови?
Це і намагання уникнути згадки про те, як персонаж приймає або передає телефонний виклик (підняв телефон, побачив повідомлення та ін), і дивні словотвори на кшталт “набрав до” ( в цьому випадку суміщено старі вирази ери дискових телефонів “набрав номер” та подзвонив до”).
В принципі зрозуміло, про що мова, але виглядає якось не так, згодні?
Телефони зараз тільки почасти власне телефони, у них багато інших важливих функцій. І дзвінок у багатьох замінено на мелодії.
І символ, що їм зображені контакти в смартфонах, наступні покоління не розпізнають, бо ніяких слухавок немає.
Є слово “зателефонувати”, але користуються здебільшого словосполученням “набрав до”.
Як ви думаєте, чи це уже стале словосполучення й прийнятне для літературного твору в авторській мові, чи треба шукати якісь нові варіанти або повернутися до старого “телефонувати?
Оригінал статті на Букнет: Питання щодо телефонних дзвінків.
Блог
У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної
«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року.
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні
У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ
17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи
Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.