Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.

Відкритий лист, у якому закликають міжнародних лідерів докласти зусиль для звільнення політв’язнів у білорусі, підписали зокрема Світлана Алексієвич, Герта Мюллер, які отримали нагороду в галузі літератури.

 

Серед підписантів також лавреати у сферах фізики, хімії, медицини економіки й миру. Вони вимагають у білоруської влади припинити репресії та звільнити всіх ув’язнених із політичних мотивів.

 

«З часів тоталітарних режимів ХХ століття Європа не стикалася з гуманітарною катастрофою такого масштабу, спричиненою політичними репресіями. Понад 300 тисяч людей були змушені покинути країну, а тисячі стали жертвами тортур і жорстокого поводження. Зараз у в’язницях Білорусі утримують понад 1400 політичних в’язнів, серед яких кандидати в президенти, вчителі, лікарі, робітники, лауреат Нобелівської премії миру Алєсь Бяляцький», — ідеться в листі.

 

Підписанти листа наголошують, що суспільні розбіжності необхідно вирішувати шляхом діалогу та поваги до прав людини, а не шляхом насильства та репресій. «Ми закликаємо президента США Дональда Трампа та лідерів Європейського Союзу вжити термінових і комплексних заходів для забезпечення звільнення всіх політичних в’язнів у Білорусі. Міжнародна спільнота не може залишатися байдужою, коли тисячі невинних людей страждають від політичних репресій», — закликають вони.

 

Звернення приурочили візиту до Мінська спеціального посланця президента США Крістофера Сміта.

 

Як повідомлялося, у 2022 році лавреати Нобелівської премії проводили онлайн-лекції для українців.

 

 

Чільне фото: rubryka.com

Оригінал статті на Suspilne: Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"