На честь Шевченка і Сковороди: на Полтавщині перейменували 14 вулиць

На честь Шевченка і Сковороди: на Полтавщині перейменували 14 вулиць

На Полтавщині рішенням місцевої сільської ради з топонімії Драбинівської громади усунули радянські та російські назви. Про це повідомили у Полтавському офісі Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Перейменували 14 вулиць і провулків у селах Драбинівка, Веселка, Варварівка, Дудкин Гай, Крута Балка, Галущина Гребля, Лугове, Мушина Гребля та Райдужне.

 

На Полтавщині позбулися топоніма на честь російського комуністичного письменника Максіма Горького: у селі Райдужне вулицю Горького  перейменували на честь Тараса Шевченка, а у селі Лугове — на честь Григорія Сковороди.

 

Водночас в УІНП зазначають, що в більшості нових назв вирішили вшанувати рослини і не увічнювати пам’ять видатних історичних особистостей, пов’язаних із локальною історією, або ж полеглих військових російсько-української війни.

 

«Громаду очистили від назв вулиць „Колгоспна“, які є алюзією до часів колгоспів, символу рабської експлуатації селян у СРСР і Голодомору-геноциду 1932-33 рр.», — повідомив представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

 

У селі Галущина Гребля вулицю Колгоспна перейменували на честь Тараса Шевченка, у селі Драбинівка на Затишну, у Варварівці — на Польову, у с. Мушина Гребля — на Вишневу, а пров. Колгоспний — на Оновлений.

 

Вулицю «Правди» у селі Дудкин Гай перейменували на Центральну. У селі Драбинівка вулицю 8-го березня перейменували на Лугову. У селі Веселка вулицю Мічуріна перейменували на Зелену.

 

У селі Крута Балка вулиці радянського космонавта Германа Титова відновили історичну назву Слобожанська, а в селі Лугове вулицю Першого травня перейменували на Садову.

 

Як повідомлялося, раніше на Полтавщині перейменували вулицю на честь Василя Стуса. У 2023 році там позбулися останнього пам’ятника Пушкіну.

 

Джерело: медіа «Полтавщина»

Чільне фото (ілюстративне): Микита Завілінський/Ukraїner

Оригінал статті на Suspilne: На честь Шевченка і Сковороди: на Полтавщині перейменували 14 вулиць

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"