На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/6b96b32d56078c67.jpg)
Х Книжковий Арсенал вшосте обрав переможців конкурсу “Найкращий книжковий дизайн-2021”. Гран-Прі конкурсу отримала творча майстерня “Аґрафка” за книжку “Куди і звідки” від Видавництва Старого Лева.
Ця ж книжка Романи Романишин та Андрій Лесів також перемогла у номінації “Дитяча книга”.
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/1ae93ed18f9b13dd.jpg)
У номінації “Книга для читання” перемогу отримало видання “Як будувати на віки. Архітектура поза часом”. Автор Крістофер Александер. Видавництво “Основи”. Артдиректорка: Ганна Копилова. Дизайн і верстка: Дмитро Денищик, Катерина Смолярова.
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/73d9196c1fb11594.jpg)
У номінації “Візуальна книга” перемогу отримав “НАРБУТ. Студії. Спогади. Листи”. [Реконструкція знищеного 1933-го року “Нарбутівського Збірника”]. Видавництво: “РОДОВІД”. Дизайн: Numo Team (Саша Биченко, Олексій Сальников, Аліна Бєлова, Олег Шедловський).
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/3f9e43492d75a34e.jpg)
Журі не визначило переможця в традиційних номінаціях “Експеримент” та “Утилітарна книга”, натомість присудило дві спецвідзнаки.
Перша “За фотокнигу” — книжці “Лілії”, автор Олександр Чекменьов, видавництво MOKSOP, дизайн Калін Крузе / ФЛУУТ Графік-Дизайн.
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/02e83bb6d39a4117.jpg)
І друга “За культурологічне дослідження” — книжці “Польоти уві сні та наяву”. Видано: “Національний центр Олександра Довженка” (Довженко-Центр). Концепція видання, дизайн обкладинки, архітектоніка книжки, шрифтовий дизайн: Альона Соломадіна. Підбір ілюстрацій: Олена Гончарук, Марина Скирда. Верстка: Катерина Большакова.
![На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/d6e74f16560f97cc.jpg)
До короткого списку також увійшли:
“Абетка від Маєчки”
Авторки: Іла Варіна, Ольга Штонда. Видавництво: Nebo BookLab Publishing. Дизайн обкладинки, ілюстрації, шрифтовий дизайн та архітектоніка: Ольга Штонда. Верстка: Антоніна Миколенко.
“Анґст”
Автор Сергій Рафальський. Видавництво: Addenda Press. Дизайн: Ярослава Ковальчук. Ілюстрації: Ярослав Футимський.
“Кураторський посібник”
За редакцією: О. Погребняк, Д. Чепурного, К. Яковенко. Видано: ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив. Дизайн: Катерина Лесів.
“KYIV by Sergiy Maidukov”
Автор: Сергій Майдуков. Видавництво: IST Publishing. Дизайн: Grafprom.
“Постійне місце проживання”
Автори: Павло Маков та Сергій Жадан. Видавництво: IST Publishing. Дизайн: 3Z Studio.
“Пристрасть”
Авторка: Джанет Вінтерсон. Видавництво: “Вавилонська бібліотека”. Концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, концепція: Богдана Давидюк. Архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн: Володимир Гавриш.
“Продукування присутності. Що значення не може передати”
Автор: Ганс Ульрих Ґумберхт. Видавництво: IST Publishing. Дизайн обкладинки: 3Z Studio.
“Русла зап’ясть”
Авторка: Ольга Ольхова. Видавництво: “Видавництво “Саміт-Книга”. Дизайн і верстка: Романа Рубан. Світлини: плівка Юліана Паранько. Кураторка проєкту: Юлія Лактіонова.
“Як будувати на віки. Архітектура поза часом”
Автор: Крістофер Александер. Видавництво: “Основи”. Артдиректорка: Ганна Копилова. Дизайн і верстка: Дмитро Денищик, Катерина Смолярова.
Що відомо
- Всього на конкурс “Найкращий книжковий дизайн-2021” було подано 227 книжок. До складу журі цьогоріч увійшли: Ян Венцель (Лейпциг, Німеччина), Йонас Фьоґелі (Цюріх, Швейцарія), Оксана Баршинова, Варвара Перекрест, Кирило Ткачов, Ніна Кудінова, Гліб Капоріков (Україна).
- Церемонія нагородження відбулася на відкритті фестивалю Книжковий Арсенал у Києві, а також транслювалась онлайн.
- За правилами конкурсу, книжки-переможці матимуть змогу представляти Україну у світовому конкурсі книжкового дизайну Фонду “Buchkunst” та увійдуть до колекції “Найкрасивіші книги світу”.
Оригінал статті на Читомо: На Книжковому Арсеналі обрали найкрасивішу українську книжку 2021 року
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.