На батьківщині Шевченка відреставрували вітряк і хати XIX століття

На батьківщині Шевченка відреставрували вітряк і хати XIX століття

У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» на Черкащині відновили об’єкти культурної спадщини, які є частиною туристичних маршрутів, а саме хати 19 століття та 150-літній вітряк. Про це повідомив благодійний фонд «МХП — Громаді».

Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» об’єднує села Моринці, Шевченкове, Будище та Вільшану — місця, де пройшли дитячі роки Кобзаря. 

 

«Надзвичайно важливо, що в цей складний час, коли в нашій країні триває війна, ми продовжуємо утверджувати національні цінності, відновлюємо важливі культурні об’єкти та видаємо книги завдяки свідомому бізнесу й активній громадськості», — каже генеральна директорка Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко.

 

За словами організації, співпраця розпочалася у 2023-му році. Тоді в межах загальнонаціонального проєкту підтримки українських музеїв, який фонд започаткував у 2022 році, на території заповідника почалася реконструкція 150-річного Будищанського вітряка, що зберігся ще з часів дитинства Тараса Шевченка.  Під час першого етапу на об’єкті змінили крила та двері. Цього літа реконструкція продовжилася — відновили шатрову частину та повністю змінили зовнішню обшивку з дерева. 

 

 

Також майстри зробили нове перекриття підземного приміщення (кімнати мельника) біля вітряка та розпочали благоустрій прилеглої території, який планують завершити у наступному році. 

 

Окрім вітряка, на території заповідника відремонтували ще дві хати XIX століття. В одній з них жив дід Тараса Шевченка, а в іншій —  народився сам поет. На обох будівлях провели роботи з перекриття дахів очеретом, що дозволить зберегти ці історичні об’єкти від руйнування.  

 

«Культура — не тільки про дозвілля. Це простір, де народжуються цінності, смисли, заряди яких ми живемо, а хтось віддає життя. Завдяки культурі ми можемо залишатися людиною, вибудовувати себе як націю. Такі місця формують в нас повагу до себе, до свого минулого, до своєї історії та зберігають культурну пам’ять нації», — додала голова Наглядової ради Українського культурного фонду Наталія Кривда.

 

 

В організації повідомляють, що для подальшої співпраці представники БФ «МХП Громаді» та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» підписали меморандум.

 

Нагадаємо, Національний музей Шевченка запустив інстаграм Кобзаря для популяризації багатогранного українського мистецтва, який створюється штучним інтелектом.

 

Читайте далі: Жінки і Шевченко: як головний поет України шукав своє кохання

 

Фото: МХП

Оригінал статті на Suspilne: На батьківщині Шевченка відреставрували вітряк і хати XIX століття

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Час відважних»: невдовзі стартує прийом заявок на здобуття літературної премії імені…

У Хмельницькому запровадили нову літературну премію «Час відважних» імені Євгенія Ролдугіна – Героя російсько-української війни, який 11 вересня 2022 року, рятуючи життя побратима на харківському напрямк

На батьківщині Шевченка відреставрували вітряк і хати XIX століття

У Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» на Черкащині відновили об’єкти культурної спадщини, які є частиною туристичних маршрутів, а саме хати 19 століття та 150-літній

Понад 700 тисяч людей слухали й дивилися радіодиктант 2024 року

Понад 700 тисяч людей слухали й дивилися радіодиктант національної єдності 2024. Про це повідомили на сайті «Суспільного».
«Суспільне» транслювало його наживо на хвилях «Українського Ра

Вперше частка дописів українською в соцмережах становить понад 50%

Уперше за всю історію досліджень частка дописів у соцмережах, написаних українською мовою, досягла 56%. Ці дані оприлюднив керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Ст

«Війна, що змінила Рондо» вийшла фарерською мовою, носіїв якої у світі всього 60 тисяч

Книжка «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва вийшла фарерською мовою. Про це повідомила головна редакторка та співзасновниця «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Сав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"