Міський транспорт Риму перетворився на безплатну електронну бібліотеку
Мережа громадського транспорту Риму (ATAC) запустила проєкт “+Viaggi +Leggi” (“+Подорожі + Читання”), що дозволяє усім її користувачам безплатно завантажувати електронні та аудіокниги, а також музичні треки необмежену кількість разів. Про це повідомляється на сайті міської ради столиці Італії.
Доступ до електронних книг та аудіофайлів забезпечують понад 18 тис QR-кодів, розміщених на автобусних зупинках, на борту деяких поїздів метро, на спеціальних дошках оголошень в метро, а також в зоні доступу до станцій метро та автовокзалів. Кожен такий код – вхід до віртуальної бібліотеки, якою можна скористатися за допомогою смартфона або планшета.
Наразі віртуальна бібліотека ATAC містить сотні різних книжок і музичних записів. У ній представлений широкий вибір найменувань і розділів на будь-який смак і вік: італійська література, класика з усього світу, дитяча класика, розділ, присвячений жіночій літературі, поезія, драматургія, аудіокниги, симфонічна і камерна музика, мистецтво і подорожні нариси. Передбачається, що через пів року бібліотека оновить свою колекцію.
На залізничному вокзалі “Терміні” можна отримати доступ до двох спеціальних розділів. Один з них присвячений творчості Данте, а інший – поетам, які писали на столичному діалекті, відомому як “романеско”.
Ще два розділи віртуальної бібліотеки ATAC також мають свою специфіку. Один з них називається “Книги для пасажирів” – у нього завантажені твори, час прочитання яких приблизно відповідає часу поїздки по місту (для кожної книги вказується час її читання у хвилинах).
Другий розділ – “Книги на іноземних мовах” для туристів з інших країн, які все частіше користуються римським громадським транспортом. Вони написані англійською, французькою, іспанською, бенгальською та румунською мовами, які були обрані після вивчення національного складу пасажирів римського метро.
За словами Вірджинії Раджі, нинішнього мера італійської столиці, спочатку проєкт “+ Viaggi + Leggi” випробували в районі Тор Белла Монако, де віртуальна бібліотека відкрилася в лютому, і досвід був визнаний вдалим.
Спільний проєкт з ATAC – частина більш амбітної програми міської ради Риму під назвою “e-L.OV. Leggere Ovunque” (“Читання всюди”). Він здійснюється за підтримки Національної центральної бібліотеки Риму та інших культурних інститутів.
Оригінал статті на Читомо: Міський транспорт Риму перетворився на безплатну електронну бібліотеку
Блог
У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної
«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року.
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні
У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ
17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи
Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.