Музей, який переїхав на Прикарпаття з окупованої Луганщини, збирає допомогу для…

Музей, який переїхав на Прикарпаття з окупованої Луганщини, збирає допомогу для…

У місті Долина музей «Резиденція янголів», який вдалося вивезти з ТОТ Луганщини, збирає допомогу для ЗСУ.

Про це для ЗМІ повідомила засновниця музею та керівниця ГО «Громадянський корпус у Луганській області» Олена Стеценко, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми 10 років не були у своїй квартирі на Луганщині, два роки – на Кремінщині. Нас прихистило місто Долина… Те, що нам вдалось зберегти і перевезти на Прикарпаття, це 85% того, що ми мали. Наш музей – єдиний, який вивезений з ТОТ Луганщини.. Ми заробляємо на янголах і на презентації Луганщини, бо тут – історії звідти. Бувало таке, що в день ми збирали до 2 тисяч гривень. Ці кошти ми передаємо хлопцям під Кремінну і на Луганщину», — розповіла Стеценко.

За її словами, ідея створення «Музею на крилах» належить доньці Поліні, яка в 9 років писала вірші про янголів-охоронців від війни у 2015-му. На початку повномасштабної війни музей переїхав в Долину і став «Резиденцію янголів», який зберігає 75 експонатів і їхня кількість постійно зростає.

«Кожний янгол для нас – історія. Учора ось нам був подарунок — ікона від Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» … Ікона має свою історію. Її виставляли в 40-і роки минулого століття. Коли люди ховались у підвалі з нею, завше залишались живими», — зазначила Стеценко.

Вона зауважила, що поки цієї ікони в музеї не можна побачити, бо її віддали на реставрацію. Втім, усі інші янголи-експонати не лише збирають для ЗСУ, але й допомагають проводити янголотерапію.

Музей, який переїхав на Прикарпаття з окупованої Луганщини, збирає допомогу для ЗСУ / Фото: Юрій Рильчук, Укрінформ

«Тут у нас — майданчик для спілкування… Усе тут зроблено руками переселенців. Ті, хто має чітку українську позицію, не мають змоги повернутись додому», — додала засновниця.

Вона зазначила, що нині в «Резиденції янголів» зберігають експонати майже з 70 країн світу.

Як повідомляло агентство, у селі Ямна Яремчанської громади Юрій Німчук створив у власному музеї, присвяченому Першій та Другій світовим війнам, експозицію пам’яті загиблого племінника Олексія Труша.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Музей, який переїхав на Прикарпаття з окупованої Луганщини, збирає допомогу для…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"