Музей Сковороди ще не законсервували через багато процедур і близькість рф

Музей Сковороди ще не законсервували через багато процедур і близькість рф

У Національному літературно-меморіальному музеї імені Григорія Сковороди досі не провели консерваційні роботи через довгу законодавчу процедуру. Про це повідомила заступниця директорки із загальних питань і кураторка проєкту «Музей майбутнього» Настя Іщенко в ексклюзивному коментарі Читомо.

 

За словами заступниці директорки, на консервацію музею вдалося зібрати майже півтора мільйона гривень. Ці кошти зберігаються на рахунку музею.

 

«Ми зустріли дуже багато друзів, партнерів, бізнесів, які нас зараз підтримують і допомагають розв’язувати питання відбудови», — зазначила Іщенко.

 

Проте музей стикається з низкою проблем, через які відбудова музею — це довгий процес. Потрібно пройти законодавчу процедуру: отримати відгуки експертів, провести необхідні експертизи, протестувати цеглу і розчин, на який замішувалася цегла.

 

«Від влучання ракети постраждав не тільки музей. У нас на території розташована автентична комора. Проте вона не є пам’яткою національної історії й ми її відбудували за кошти благодійників. До будівлі музею ми не маємо ніякого права на законодавчому рівні навіть торкатися руками», — наголосила заступниця директорки музею.

 

До того ж, музей розташований у селі Сковородинівка Харківської області — за 30 кілометрів від кордону з росією. За словами Іщенко, їй часто доводиться працювати під дубом Сковороди під звуки дронів.

 

«Наш кейс був доволі голосним. Ми одна з перших пам’яток, яка постраждала від російської агресії. Проте, на жаль, є ще дуже багато зруйнованих об’єктів національної історії. Але в них є перевага: вони не розташовані так близько від росії», — пояснила заступниця директорки.

 

Проте у музеї запевняють: будівлю відреставрують, це лише питання часу і великих коштів.

 

 

Також Настя Іщенко наголосила на тому, що музей вперше має такий досвід.

 

«Моя основна команда в музеї — це люди, які пропрацювали там по 30 років. У перший рік вони були в шоковому стані. Я навіть не можу собі уявити, як це — побачити зруйнований музей, у який ти вклала всю душу, у якому виросли твої діти. Команда музею адаптується до цих змін», — поділилася заступниця директорки музею.

 

Окрім фізичної реставрації будівлі, у музеї працюють і над змістом: займаються ребрендингом й інституційним розвитком. Йдеться про проєкт «Музей майбутнього», який нещодавно запустили в онлайновому форматі.

 

«Ми створили незвичайну онлайн-платформу, де повністю відкидаємо класичні стереотипи про форму і працюємо зі змістом. Уся ця історія — про інкорпорацію його цінностей і чеснот у роботі музею і взаємодії з відвідувачем», — пояснила кураторка проєкту «Музей майбутнього».

 

 

1 вересня працівники музею планують організувати бранч зі Сковородою: будуть збирати й пакувати жолуді з дуба, пити токайське вино і їсти вареники із сиром, які колись їв Сковорода.

 

«На таких дрібних деталях ми доносимо і репрезентуємо образ музею. Територія музею — велика. Це не тільки зруйнована будівля. Ми не хочемо в публічному полі виглядати як бідна-нещасна зруйнована інституція. Цією репрезентацією ми кажемо: дивіться, ми тут, ми в усьому беремо приклад з Григорія Савича, а він би не засмутився. Він би так і сказав: працюйте зі змістом, а з формою розберемося», — наголосила Настя Іщенко.

 

Після відбудови музею нова концепція залишиться. Ребрендинг — це передтечія для роботи з архітекторами й експозиційними дизайнерами. Наразі працівники музею проводять глибинні інтерв’ю з потенційними відвідувачами і працюють з молодими й сучасними спеціалістами.

 

«Ми хочемо, щоб люди побачили новий музей Сковороди, в якому ти відчуваєш себе як Сковорода, не боялися і хотіли працювати в українських музеях з українською культурою», — додала Іщенко.

 

Як відомо, в ніч проти 7 травня 2022 року російські окупанти знищили Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка. У листопаді 2023 року музей закликав фінансово допомогти консервації..

 

Згодом працівники музею запустили проєкт «Музей майбутнього» в онлайновому форматі.

 

 

Зображення: skovoroda.museum

Оригінал статті на Suspilne: Музей Сковороди ще не законсервували через багато процедур і близькість рф

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"