«Монетизована писанка» з Канади як символ надії на відродження природи й…

«Монетизована писанка» з Канади як символ надії на відродження природи й…

Амбасадорка української культури у світі Марія Рипан придбала для Музею писанкового розпису в Коломиї нову монету у формі української писанки, яку недавно випустив Королівський монетний двір Канади.

Монету номіналом 20 канадських доларів викарбували з чистого срібла накладом у 8,5 тисячі екземплярів. Її купівельна вартість становить майже 140 канадських доларів. Це вже така дев’ята монета із традиційної колекції. Першу «писанку» випустили 2016-го з нагоди 125-річчя від часу першого поселення українців у Канаді. І вона стала такою популярною, що й наступними роками у країні кленового листка й далі карбували писанковий шедевр, виявляючи цим шану до української культури та мистецтва.

Оригінальний реверс «писанки»-2024 розробила художниця й писанкарка Таня Микитюк – канадка українського походження. Вона ж автор і дизайну монети, на який її надихнула нещодавня хвиля українців, які прибули до Канади в пошуках притулку та нових починань.

Як роз’яснили фахівці музею на його сторінці у фейсбуці, мисткиня використала традиційні писанкові мотиви, відобразивши їх зеленими й фіолетовими барвами із вкрапленням срібного на чорному тлі. У центрі композиції – восьмикутна зірка як образ сонця, та стилізовані квіти, поєднання яких символізують надію на відродження природи й життя та стійкість до знегод.

Ігор ЦЕБРІЙ

galychyna.if.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: «Монетизована писанка» з Канади як символ надії на відродження природи й…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

У Києві запрацювала головна книгарня «КнигоЛенду»

У Києві відбулося передвідкриття для професійної спільноти головної книгарні «КнигоЛенду» в столиці за адресою вулиця Жилянська 5/60, біля метро Олімпійська. Про це повідомила кореспонд

У Польщі оцифрували перші львівські газети XVIII-XIX століть

Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"