МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.

Обговорення відбулося під час круглого столу в Київській торгово-промисловій палаті, передає кореспондент Укрінформу.

«Партнерство між державою та бізнесом — це ключовий елемент не лише для збереження країни, яка перебуває у війні вже 11 років, а й для її майбутнього розвитку. Очевидно, що ворог у першу чергу націлений на нашу ідентичність, адже саме вона є основою нашої стійкості. Тому і глава держави, і наше міністерство, і уряд переконані: ми маємо зробити все можливе, щоб зберегти цю ідентичність», — наголосив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

Він зазначив, що в Європі існують інститути меценатства, які чітко врегульовують інтереси бізнесу, які підтримують мистецтво.

За його словами, в Україні необхідно ухвалити чіткий закон і запровадити прозорий механізм розподілу, зокрема щодо податкових пільг.

Читайте також: Точицький обговорив з європарламентаріями міжнародну підтримку української культури

Заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко зауважила, що було розроблено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері культури», який включає зміни до законів про культуру, про благодійну діяльність та благодійні організації, про рекламу, а також доповнення до Податкового кодексу.

«Відтак, законопроєкт визначає напрямки, за якими може здійснюватися меценатська діяльність, а також встановлює чіткий перелік її видів. Крім того, документ передбачає зобов’язання бенефіціарів використовувати меценатську допомогу виключно за цільовим призначенням, визначеним у законі та договорі. Це унеможливить використання коштів закладами культури чи незалежним сектором не за призначенням», — сказала Григоренко.

Законопроєкт також передбачає встановлення вимог до істотних умов договору про меценатську допомогу; інформаційне сприяння меценатській діяльності відповідно до Закону України «Про рекламу»; запровадження державної підтримки меценатів і гарантування вільного вибору у здійсненні меценатської діяльності; надання можливості як фізичним, так і юридичним особам-меценатам зменшувати фінансовий результат на суму наданої меценатської допомоги; звільнення від оподаткування товарів (крім підакцизних) та послуг, що надаються як меценатська допомога на митній території України; звільнення протягом 5 років бенефіціара від сплати податку на нерухомість за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які були передані як меценатська допомога.

Григоренко висловила сподівання, що це сприятиме становленню в Україні інституту меценатства у сфері культури, що стимулюватиме суб’єктів господарювання підтримувати та розвивати національну культуру.

Читайте також: МКСК закликає громадськість підтримати збереження історичного Львова

«Ми віримо, що разом з бізнесом вдасться оцифрувати та детально розкрити ці питання, аби аргументовано довести їх парламентаріям і нашим колегам з Мінфіну, Мінекономіки та інших відомств уряду. Ці ініціативи важливі для національної безпеки, а культура є невід’ємною частиною національної безпеки нашої країни», — сказала заступниця міністра.

Круглий стіл був організований МКСК у співпраці з Офісом підтримки відновлення.

Як повідомлялось, закон про меценатство допоможе залучити додаткові джерела фінансування для кращого функціонування сфери нематеріальної культурної спадщини.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"