Лінгвісти дослідили понтійський діалект грецької мови

Лінгвісти дослідили понтійський діалект грецької мови

Діалект грецької мови ромейка, який походить від давньогрецької й наразі перебуває на межі вимирання, має більше спільного з мовою Гомера, ніж із сучасною грецькою. Про це свідчать дослідження науковців з Кембриджського університету.

Професорка іспанської мови та історичної лінгвістики Іоанна Сітаріду встановила, що ромейський діалект походить від елліністичної форми мови, якою розмовляли до нашої ери.

 

За словами Сітаріду, ромейська має спільні риси з давньогрецькою мовою. Прикладом є інфінітивна форма дієслова, яку у ромейському діалекті досі замінюють формою з давньогрецької мови.

Як сказала науковиця, «ромейка є сестрою, а не дочкою сучасної грецької мови».

 

Наразі достеменно невідомо, скільки людей у світі володіють ромейською мовою. Вона не має письмової форми, але збереглася в усній формі в гірських селах навколо міста Трабзон на півночі Туреччини.

 

«Прийняття ісламу в країнах Малої Азії зазвичай супроводжувалося мовним переходом на турецьку мову, тому ромейську, переважно, зберегли громади в долинах», — зазначила Сітаріду, додавши, що велика частина носіїв мови в регіоні – це люди віком понад 65 років.

 

Як повідомлялося, нещодавно у Молдові визнали румунську державною мовою, а латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає.

 

Джерело: The Guardian

Оригінал статті на Suspilne: Лінгвісти дослідили понтійський діалект грецької мови

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Франкфурті відкривається книжковий ярмарок за участі України

У німецькому Франкфурті відкривається 76-й книжковий ярмарок — Frankfurter Buchmesse, який проходитиме 16–20 жовтня.

Про це повідомляє Укрінформ.
Як заявили організатори, нинішня виставка приверне уваг

На Ковельщині з’явилися вулиці Петра Яцика та Євгена Маланюка

У межах деколонізації вулиці у Ковельській громаді отримали нові назви. Про це повідомили на сайті Ковельської міської ради.

Вулиця Брюллова була перейменована на честь Пе

Оголосили переможницю Німецької книжкової премії 2024 року

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили лавреатку Німецької книжкової премії 2024 року, нею стала письменниця Мартіна Гефтер. Про це повідомили на сайті премії.
Письменницю

Потрійне бінго халеп і маленьке велике диво у «Зеро» Юлії Ілюхи

Юлія Ілюха. Зеро — Ранок, 2023. — 224 с.
 
Головна героїня книжки «Зеро» — 15-річна школярка Ліля, яка зовсім не тямить у точних науках. У математиці вона — нуль без палички, зеро. Але

Тараса Шевченка звільнили з посади заступника міністра культури та інформполітики

Кабінет Міністрів України звільнив Тараса Шевченка з посади заступника міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції. Це сталося під час засідання 8 жовтн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"