Львівські народознавчі студії стартували!

Загальновідома істина: ворог сильний своєю потужною пропагандистською машиною, і головною мішенню московитів в усі часи була українська національна ідентичність.
Враховуючи 300-літню визвольну боротьбу, львівські письменники здійснили важливий крок – організували новий безкоштовний освітній проєкт ”Львівські народознавчі студії ”.
Творчий задум належить письменнику, Юрію Грешку, а здійснити його допомагає голова Львівської письменницької організації Олесь Дяк. Власне, пан Олесь і розпочав навчальний сезон, прочитавши лекцію ”Вступ до української культури”.
Навчальна програма передбачає висвітлення тем, що становлять базову культурологічну підготовку. Дотримуючись більш науково-популярних форм викладання, викладачі пропонують слухачам ознайомитися із особливостями української літератури та мови, музики та співу, театру й кіно, скульптури й живопису; довідатися про українську духовність, традиції й обряди, етнічні групи.
Олесь Дяк
Для викладання Львівська письменницька організація запросила знаних письменників та науковців. Серед них: Олесь Дяк – поет, заслужений діяч мистецтв України; Юрій Грешко – письменник, директор літературної школи ”Розквіт”; Мирослава Циганик – декан факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка; Роман Яців – доктор мистецтвознавства, професор Львівської національної академії мистецтв; Роксолана Жаркрва – письменниця, кандидат філологічних наук; Леся Бернакевич – письменниця, членкиня НСПУ; Аліна Миколишинт – письменниця, членкиня НСПУ; Оксана Кришталева – письменниця, фольклористика, членкиня НСПУ.
Загалом, на сертифікаційну програму зареєструвалося понад двадцять учасників, половина з яких є громадянами, які переїхали до Львова зі східних та південних теренів нашої держави.
Навчальний процес покликаний поглибити знання слухачів, які сприятимуть розвитку національної свідомості. В атмосфері любові та злагоди ми хочемо пройти цей шлях пізнання незліченних обширів, якими багата наша культура, і прагнемо, щоб цей процес тривав. Ми – українці! Це наша земля, і щоб її зберегти й залишити наступним поколінням, нам необхідно знати хто ми? І куди прямуємо?
До речі, народознавчі студії є спільним проєктом Літературної школи “Розквіт” та Львівської обласної організації НСПУ.
Прес-служба Львівської обласної організації НСПУ.
Світлини Аліни Миколишин
Оригінал статті на НСПУ: Львівські народознавчі студії стартували!
Блог
Міжнародна Букерівська премія оголосила короткий список 2025 рокуЖурі Міжнародної Букерівської премії оголосило короткий список книжок, що претендують на нагороду у 2025 році. Його опублікували на офіційному сайті The Booker Prizes.
До переліку увійш
У 2025 році до державної освітньої екосистеми «Мрія» приєднаються 2 000 навчальних закладів з різних регіонів України. Про це повідомили на сайті Міністерства цифрової трансформації Укр
Розпочнеться 5 міжнародний марафон про українську культуру в ВікіпедіїЗ 14 квітня по 16 травня триватиме «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» — щорічна інформаційна кампанія, що об’єднує людей з усього світу довкола української культури. Про
Триває збір коштів на друк «Морського збірника» конкурсу «Мателот»П’ятий випуск «Морського збірника», що публікує найкращі твори конкурсу української морської прози «Мателот», готується до друку, наразі триває збір коштів на його видання. Про це повід
Відновити контроль над життям та творчістю: 5 книжок про саморозвитокСаморозвиток – один з найпопулярніших тематичних напрямів нон-фікшну серед читачів. Свого часу світовими бестселерами ставали книжки про те, як бути ефективним, володіти «мистецтвом заб
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.