Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Німецький філософ і соціолог, автор концепцій комунікативної дії і етики дискурсу Юрґен Габермас, який став лавреатом книжкової премії імені Шейха Заїда 2021 (Zayed Book Award) у номінації «Культурна особистість року», відмовився від нагороди після критики журналу Spiegel.

 

Зауважимо, спочатку Габермас прийняв нагороду. Емір Абу-Дабі Мохамед бін Заїд, який є фактичним правителем Об’єднаних Арабських Еміратів, у своєму твіттері привітав 91-річного філософа з перемогою, згадавши про «спільну мову» і спільні цілі – любов, толерантність і діалог між народами і країнами.

 

Згодом журнал Spiegel у матеріалі «Юрґен Габермас та еміратська пропаганда» зазначив, що у цьому дописі йдеться не лише про «фальшиву позу» одного з найбагатших і наймогутніших правителів світу, «адже тому, що Габермас вважає святим і чому він присвятив своє життя, в ОАЕ немає місця».

 

У статті наголошується, що в Еміратах відсутня вільна і критично налаштована громадськість, немає конкуренції політичних ідей, немає партій і вільних виборів, немає рівності, яку мала б забезпечувати правова держава.

 

Нагороду Юрґенові Габермасу планували вручити на Міжнародній книжковій виставці в Абу-Дабі 23 травня під час офіційної церемонії нагородження. Однак після критичного матеріалу Spiegel Габермас вирішив відмовитися від премії, фінансова складова якої становить 272 тисячі доларів. Заява про це надійшла на адресу Spiegel від німецького видавництва Suhrkamp Verlag, яке видає твори Габермаса.

 

«Я недостатньо зрозумів дуже тісний зв’язок між установою, яка присуджує ці премії в Абу-Дабі, та політичною системою цієї країни», – прокоментував філософ.

 

Організатори премії висловили жаль через рішення Габермаса, однак підкреслили, що поважають його.

 

«Нагорода втілює цінності толерантності, знань та творчості, будуючи мости між культурами, і буде продовжувати виконувати цю місію», – йдеться на сайті премії імені Шейха Заїда.

 

Юрґен Габермас – німецький філософ і соціолог, представник нової генерації «франкфуртської школи». Відомий роботами із соціальної філософії, що стосуються комунікативної дії, дискурсу та раціональності, що стали новою основою для критичної теорії. Для Габермаса основою суспільства є комунікативні інтеракції, в яких висуваються та відкидаються раціональні аргументи. Українською мовою перекладені, зокрема, такі його праці: «Філософський дискурс Модерну» (Четверта хвиля, 2001), «Постметафізичне мислення» (Дух і літера, 2011), «До реконструкції історичного матеріалізму» (Дух і літера, 2011) та інші.

 

Як повідомлялося, книжкова премія імені Шейха Заїда оголосила лавреатів 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо-2024 оголосила переможців

Назвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка

У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…

30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС

На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»

Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар

Смачненько: 8 нових книжок для дітей про українську культуру 

На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн

«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
 
Ілюстрована

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"