Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни — Точицький

Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни — Точицький

Культура є ключовим елементом національної безпеки України в умовах війни з росією.

Про це написав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у статті «Чому культура має стати складовою національної безпеки України?».

«Російська імперія завжди привласнювала нашу історію та прагнула знищити нашу культуру, відтак й ідентичність. На третій рік повномасштабного вторгнення росії в Україні чітко викристалізувалося розуміння того, що культура є ключовим елементом нашої національної безпеки», — наголосив міністр.

Він зазначив, що саме через культуру формується національна ідентичність, самосвідомість та стійкість народу. Українські митці доносять до світу нашу історію, боротьбу і віру в перемогу.

«Росія намагається стерти нашу ідентичність, але кожна пісня, кожна картина, кожна книга доводять, що ми живемо. Музеї, театри, мистецькі фестивалі – це не лише про минуле. Це про наше майбутнє. Культура – це те, що нас зберігає, надихає і об’єднує. Вона є тим джерелом, з якого ми черпаємо силу для боротьби і надію на краще завтра», — переконаний Точицький.

За словами міністра, 2025-й стане роком збереження та стійкості, бо маємо не лише захистити те, що вже є, а й створити нове.

«Працюватимемо над тим, щоб культура стала доступною для кожного українця, незалежно від того, де він зараз перебуває. Хочемо, щоб у кожному домі звучала українська музика, щоб кожна дитина знала нашу історію, щоб у кожному куточку світу говорили про нашу унікальність. Усі ці фактори стимулюють до того, щоб у 2025 році на законодавчому рівні закріпити норму: «Культура – невід’ємна частина нашої національної безпеки»», — зазначив очільник МКСК.

Читайте також: Відстоювання ідентичності є запорукою виживання народу і держави — Точицький

Він заявив, що жоден злочин проти культурної спадщини України не має залишитися безкарним, і наголосив на необхідності документувати злочини, застосовувати санкції до причетних до цього осіб, одночасно відстежуючи викрадені цінності по всьому світу та здійснюючи кримінальні розслідування в різних юрисдикціях.

Як повідомляв Укрінформ, «Культурний Рамштайн» для координації міжнародних зусиль із збереження української культурної спадщини та націдентичності може відбутися у лютому за участю міністрів культури європейських країн та країн G7.

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни — Точицький

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни — Точицький

Культура є ключовим елементом національної безпеки України в умовах війни з росією.
Про це написав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у статті «Чому культура має стати складово

У 2024 в Україні майже не змінилися книжкові тиражі порівняно з 2023

У 2024 році в Україні випуск книжкової продукції порівняно з 2023 роком зменшився на 23,6% за кількістю видань і на 0,2% за тиражами. Про це свідчать дані бібліографічного реєстру книжк

У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих даних

Гарвардська бібліотека спільно з Microsoft, OpenAI та Google розпочали роботу над Institutional Data Initiative (IDI) — масштабним проєктом, спрямованим на публікацію оцифрованих колекц

Від удару рф по столиці постраждав будинок Спілки письменників

Будівля Національної спілки письменників України, що на вулиці Банковій у Києві, зазнала пошкоджень унаслідок російського ракетного удару 1 січня. Про це на своїй фейсбук-сторінці повід

Українці діляться книжками, які допомагають триматися

Українські читачі, діячі й діячки культури поділилися книжками, які свого часу допомогли їм або врятувалися від чогось. Переліком видань вони поділилися у коментарях до фейсбук-допису п

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"