Конкурс відеопоезії «До слова: Витіснене покоління» оголосив переможців

Конкурс відеопоезії «До слова: Витіснене покоління» оголосив переможців

Стали відомі відеороботи, що перемогли на конкурсі «До слова: Витіснене покоління». Про це повідомили на фейсбук-сторінці фестивалю відеопоезії Cyclop.

Переможницею конкурсу «До слова: Витіснене покоління» 2021 стала відеопоезія «Знімаю трубку» Наталії Парщик  (на вірш Надії Кир’ян).

 

 

Приз глядацьких симпатій отримала відеопоезія «Пастка для пастуха» (на вірш Станіслава Вишенського) Лідії Стародубцевої, Олени Григор’євої, Дмитра Петренка, Макса Головачова.

 

На конкурс надіслали понад 40 відеоробіт, до короткого списку увійшли 12:

 

  • Карина Тумаєва «Пахнуть яблука» (на вірш Василя Голобородька);
  • Наталя Шинкаренко, Дарія Лозовик «Сама тільки можливість» (на вірш Віктора Кордуна);
  • Лідія Стародубцева, Олена Григор’єва, Дмитро Петренко, Макс Головачов «Пастка для пастуха» (на вірш Станіслава Вишенського);
  • Марія Гончар «І знов нестерпно тихо настає..» (на вірш Григорія Чубая);
  • Миро Клочко, Ірина Тичина «Втома» (на вірш Надії Кир’ян);
  • Наталія Парщик «Знімаю трубку» (на вірш Надії Кир’ян);
  • Ольга Маркуль, Євгенія Пилипчук «Дими дощів» (на вірш Надії Кир’ян);
  • Дмитрий Достатнев, Люся Рябухина, Олег Ходус «Відшукування причетного» (на вірш Григорія Чубая);
  • Наталія Маценко, Юрій Єфанов «Невідомий» (на вірш Григорія Чубая);
  • Олександр Коротун, Ірина Тичина, Соломія Кирилова, Мар’яна Клочко «Балада про втечу» (на вірш Григорія Чубая);
  • Марічка Сташко, Юля Голюк «Мені це дивно і я живу» (на вірші Тараса Мельничука, Олега Лишеги);
  • Андрій Хохолкін, Деніс Фурдин, Ігор Рак «Осінь неділі» (на вірш Івана Семененка).

 

Їх можна переглянути на ютуб-каналі Litcentr.

До журі конкурсу увійшли: поет і живописець Микола Воробйов, кінокритик Віктор Глонь, перформер і медіамитець Пьотр Армяновський, кінопродюсер  Геннадій Кофман, сценарист і кінорежисер Дмитро Сухолиткий-Собчук, кураторка культурних проєктів Поліна Городиська. Координатори конкурсу: Анна Ютченко, Олег Богун, Богдан-Олег Горобчук.

 

Партнерами конкурсу стали видавництва: «Смолоскип», «Люта Справа», «Discursus», «Абабагаламага», Видавництво Жупанського.

 

«Витіснене покоління» – генерація поетів та поеток в українській літературі, найбільша активність яких припадає на сімдесяті роки XX століття: Тарас Мельничук, Василь Голобородько, Микола Воробйов, Віктор Кордун, Михайло Григорів, Василь Рубан, Григорій Чубай, Олег Лишега, Станіслав Вишенський, Надія Кир’ян, Валентина Отрощенко, Михайло Саченко, Валерій Ілля, Іван Семененко. Через вимушене стишення цих авторів із боку тодішньої влади, більшість цих поетів та поеток залишились у підпіллі або зовсім замовчали. Цьогорічний конкурс має на меті популяризувати їхню поезію в експериментальний аудіально-візуальний спосіб.

 

Додамо, роботи на конкурс приймали до 5 травня.

 

Читайте також: «Витіснене покоління», фіксація станів та візуальна мова: чим живе українська відеопоезія сьогодні

 

Оригінал статті на Suspilne: Конкурс відеопоезії «До слова: Витіснене покоління» оголосив переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія Читомо-2024 оголосила переможців

Назвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка

У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…

30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС

На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»

Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар

Смачненько: 8 нових книжок для дітей про українську культуру 

На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн

«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
 
Ілюстрована

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"