Комітет з питань гумполітики виступив за збільшення бюджету для УІК
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики звинувачує Міністерство фінансів у зволіканні із погодженням нормативної бази на виконання закону про підтримку реалізації книг, яку розробив Мінкульт. Про це повідомив голова комітету Микита Потураєв «Детектору медіа».
Представниця Мінкульту Анастасія Бондар заявила, що Міністерство фінансів намагається «тягнути час», а голова комітету Микита Потураєв вважає, що це робиться для того, щоб у 2024 році секвеструвати видатки, а на 2025-й взагалі не виділити, бо, мовляв, за минулий період ці кошти не використані.
Також народний депутат Володимир В’ятрович заявив, що неприпустимо, щоб чиновники з Мінфіну, які представляють виконавчу гілку влади, дозволяли собі на власний розсуд скорочувати фінансування речей, які прописані в чинному законі.
Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев у відповідь запевнив, що Мінфін не збирається повністю обрубувати фінансування цієї програми. Він сказав, що наразі ще не відомо, скільки на неї потрібно коштів, адже ще немає інформації, скільки заявок на сертифікати надійде. Щодо відшкодування книгарням — за словами Єрмоличева, Кабмін ухвалив виділити на це кошти після закінчення дії воєнного стану. На це депутат В’ятрович спитав: на якій підставі уряд ухвалив таке рішення всупереч чинному закону.
Комітет з питань гумполітики сформував свої пропозиції змін до проєкту державного бюджету на 2025 рік за підсумком засідання 26 вересня. Планують підтримати діяльність культурних інституцій. Фінансування Українського інституту книги пропонують збільшити на 654, 821 мільйона гривень:
- 536,321 мільйонів гривень на книжкові сертифікати;
- 100 мільйонів гривень на субсидії на оренду приміщень книгарень в розмірі до 20% доходів від продажу книжок;
- 15 мільйонів гривень на підтримку перекладів творів української літератури іншими мовами, підготовку книжкових видань за результатами мистецького конкурсу;
- 3,5 мільйони гривень на збільшення оплати праці працівникам УІК.
Крім того, на функціонування Українського культурного фонду пропонують збільшити видатки на 105 млн грн, зокрема на підтримку проєктів з безбар’єрності, диджиталізації й оцифрування культурної спадщини, а також культурну реінтеграцію прифронтових і деокупованих територій, а також сприяння культурному розвитку громад (наразі на ці статті виділено 145,68 млн грн).
Також комітет пропонує виділити додаткові кошти на забезпечення функціонування апарату Держагентства з питань кіно (5,96 млн грн), державну підтримку кінематографії (462,467 млн грн), на діяльність Нацради з питань телебачення і радіомовлення (17,6 млн грн), Державного комітету телебачення і радіомовлення України (34,675 млн грн для Книжкової палати України і 12,246 млн грн для ДП Укртелерадіопресінститут), Українського інституту національної пам’яті (5,7 млн грн), Українського інституту (124 340,09 тисяч грн), на діяльність і реставрацію національних пам’яток у заповідниках «Софія Київська», «Чернігів стародавній», «Києво-Печерська лавра» (94,788 млн грн), на утримання апарату та оплату комунальних послуг Міністерства культури і стратегічних комунікацій та його інституцій (8,3 млн грн), а також на створення Національного військового меморіального кладовища (439 млн грн).
Як повідомлялося, у 2025 році державне фінансування Українського культурного фонду може різко скоротитися або повністю припинитися, тому Наглядова рада УКФ представила концепцію розширення партнерств. Крім того, у 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн, у той час як потреба становить 1 442 мільйони гривень. Через це директорка УІК Олександра Коваль заявила, що державну допомогу для 18-річних громадян України на придбання книжок зможуть отримати не всі українці.
Чільне фото: Владислав Мусієнко
Оригінал статті на Suspilne: Комітет з питань гумполітики виступив за збільшення бюджету для УІК
Блог
У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної
«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року.
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні
У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ
17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи
Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.