Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа
Комітет захисту журналістів (CPJ) надіслав листа президенту України Володимиру Зеленському із закликом створити умови, які забезпечать журналістам та медіа можливість працювати вільно, а також гарантувати покарання для всіх, хто причетний до залякування представників преси. Лист опублікували на офіційному сайті організації.
У зверненні комітет визнає складні виклики, які стоять перед Україною в умовах війни, і запевняє, що розуміє необхідність певних обмежень доступу до інформації чи територій у виняткових випадках із міркувань безпеки. Водночас у листі зазначають, що на третьому році повномасштабної війни медійна сфера в Україні залишається активною і динамічною.
«Ми дедалі більше занепокоєні сигналами про спроби уряду України безпідставно контролювати медіа та перешкоджати журналістським розслідуванням. Наші дослідження та розмови з українськими журналістами протягом останнього року виявили низку обмежень і втручань, які стримують свободу преси та завдають шкоди демократичним принципам», — йдеться у листі.
Комітет згадав випадки тиску на редакцію «Української правди», включно із забороною чиновникам спілкуватися з журналістами видання, що нібито ініційована радником президента Дмитром Литвином. У листі також ідеться про стеження та залякування українських журналістів-розслідувачів, а також випадки тиску під час отримання акредитації, про які повідомляли представники ЗМІ у 2023 році.
Додатково CPJ наголосив, що досі не притягнули до відповідальності осіб, причетних до залякування журналіста Юрія Ніколова, стеження за журналістом Bihus.Info, а також спроби вручення повістки журналісту Євгенію Шульгату. Комітет також висловив занепокоєння через законопроєкт №10242, який посилює кримінальну відповідальність за розголошення інформації з державних реєстрів під час воєнного стану.
«Будь-який тиск на незалежні медіа чи безкарність тих, хто залякує журналістів, є суттєвим кроком назад для демократичних прагнень України. Ми закликаємо Вас припинити будь-які форми стеження, переслідування та залякування журналістів з боку державних службовців і забезпечити відповідальність тих, хто підриває свободу слова в Україні», — підсумувала виконавча директорка CPJ Джоді Ґінзберґ.
Як повідомлялося, українські медійники закликають депутатів не голосувати за ухвалення законопроєкту №10242, котрий передбачає 8 років позбавлення волі за розповсюдження закритих даних із реєстрів.
Чільне фото: imi.org.ua
Оригінал статті на Suspilne: Комітет захисту журналістів закликає Україну забезпечити безперешкодну діяльність медіа
Блог
Культура є ключовим елементом нацбезпеки в умовах війни — ТочицькийКультура є ключовим елементом національної безпеки України в умовах війни з росією.
Про це написав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький у статті «Чому культура має стати складово
У 2024 році в Україні випуск книжкової продукції порівняно з 2023 роком зменшився на 23,6% за кількістю видань і на 0,2% за тиражами. Про це свідчать дані бібліографічного реєстру книжк
У Гарварді запустили ініціативу зі створення глобальної бази відкритих данихГарвардська бібліотека спільно з Microsoft, OpenAI та Google розпочали роботу над Institutional Data Initiative (IDI) — масштабним проєктом, спрямованим на публікацію оцифрованих колекц
Від удару рф по столиці постраждав будинок Спілки письменниківБудівля Національної спілки письменників України, що на вулиці Банковій у Києві, зазнала пошкоджень унаслідок російського ракетного удару 1 січня. Про це на своїй фейсбук-сторінці повід
Українці діляться книжками, які допомагають триматисяУкраїнські читачі, діячі й діячки культури поділилися книжками, які свого часу допомогли їм або врятувалися від чогось. Переліком видань вони поділилися у коментарях до фейсбук-допису п
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.