Зауваження члена журі конкурсу “Потайсвіт”
Зауваження члена журі конкурсу “Потайсвіт”
Шановні учасники конкурсі “Потайсвіт”. Дякую вам за зусилля, політ фантазії та бажання взяти участь)
1) Нехтування редагуванням – ваш ворог. Якщо я розумію, що редактор умиратиме над вашим оповіданням, воно одразу втрачає всі шанси на високі бали. Ви подаєте роботу на конкурс, а не просто виставляєте на самвидавчий ресурс з думками “авось зійде”. Не зійде. Коли ви завершуєте історію, я розцінюю це як готовність до критики, як готовність віддати на розгляд журі.
2) Оповідання мають певні обмеження у кількості знаків. Це типова умова для літконкурсів, яка має на меті обмежити автора, щоб він не лив воду. Якщо ви вирізаєте зайве, слідкуйте, щоб вирізали дійсно зайве. Досвідчений читач побачить, коли вашому оповіданню не вистачило повноти й ви були змушені скоротити якусь його частину через обмеження в правилах, а коли ви залишили частину тексту, яка не має стосунку до теми, ідеї, не розкриває персонажів і взагалі ні на що не впливає. Повірте, це видно. Якщо історії дійсно бракуватиме повноти через обмеження у кількості знаків, журі це помітить і прийме до уваги.І якщо журі погодиться взяти цю історію, автору запропонують доопрацювати її – це нормальна практика. Але намагайтеся влізати у визначені межі, тому що талант автора й полягає в тому, як майстерно він здатний добирати правильні слова.
3) Кожний жанр має свої закони. Особливо фентезі. Будь ласка, ознайомтеся з жанром та його особливостями, перш ніж братися за історію. Бо політ фантазії – не є одразу фентезі.
4) Оповідання – це не мініатюра. Оповідання має композиційну структуру, тоді як мініатюра може нею знехтувати. Але навіть у мініатюрі міститься певна ідея й тема, певна проблематика, яку автор хоче обговорити. Бездумні, беззмістовні оповідання, на жаль – це шлях у нікуди. Закладайте сенси й доводьте ідеї до кінця. Не пишіть абищо, а визначте, що саме ви бажаєте донести до читача.
5) Обирайте такий стиль написання, щоб читач вас зрозумів. Короткі, пафосні речення, які нібито створюють ефект епічності, насправді залишаються лише незрозумілими уривками. Дозуйте їх, не зловживайте ними, інакше ваші оповідання залишуться незрозумілими.
6) Будь ласка, не зловживайте химерними епітетами й порівняннями. У мене є список незбагненних фраз, але якщо я виставлю їх, учасники можуть образитися. Хоча насправді потрібно це зробити, бо з коментарів під творами я розумію, що критику ніхто не хоче сприймати. Ставтеся критично найперше самі до себе, ставте під сумнів кожне слово, намагайтеся уявити, що ви пишите. Не мудруйте, краще пишіть простіше й зрозуміліше, ніж перемудрити з реченнями. Не похвала, а критика спонукає до самовдосконалення. До кінця конкурсу я ще можу передумати й показати “перли”)
7) Пишіть чіткі анотації, з яких можна зрозуміти, що це по темі конкурсу. Щоб не трапилося такого, що історію таки прийняли на конкурс, а потім журі його відхилило через те, що автор написав не по темі.
8) Ще раз прошу не квапитися виставити повну роботу на конкурс. Опрацюйте її, поредагуйте, дайте їй подихати – часу у вас удосталь. Завершуйте роботу тоді, коли точно впевнені, що зробили все від вас залежне.
9) Не бійтеся бути оригінальними, але пам’ятайте про власну тему, ідею, зміст, сенси, проблематику – старайтеся не згубити те, з чого починали історію.
Усім успіху! =)
P.S. Запитання конкретно мені можна поставити у групі “Потайсвіт” на фб.
Оригінал статті на Букнет: Зауваження члена журі конкурсу “Потайсвіт”
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.