Заступника голови Меджелісу Нарімана Джеляла звільнили з російського полону

Заступника голови Меджелісу Нарімана Джеляла звільнили з російського полону

З російського полону вдалося повернути ще 10 цивільних українських полонених, серед яких і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, громадський журналіст та активіст Наріман Джелял. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на своїх сторінках у соцмережах.

Окрім Джеляла, до України вдалося повернути Олену Пех та Валерія Матюшенко – цивільніих, які були в полоні ще з 2017-2018 років; Богдана Гелету та Івана Левицького – священників Української греко-католицької церкви, захоплених у Бердянську за опір окупантам. Ще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

 

Як відомо, Нарімана Джеляла арештували російські окупанти після повернення до Криму із саміту «Кримської платформи» зі звинуваченням у диверсії. Російські силовики звинуватили його у підриві газопроводу в селі Перевальне.

 

Згодом підконтрольний рф Верховний суд Криму засудив Джеляла до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму зі штрафом 700 тисяч рублів, а також обмеженням волі на 1,5 року.

 

Нагадаємо, у межах медіапроєкту Українського ПЕНу і Читомо «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople) у березні 2021-го року вийшло інтерв’ю з Наріманом Джелялом.

Оригінал статті на Suspilne: Заступника голови Меджелісу Нарімана Джеляла звільнили з російського полону

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

УІК: У 2025 році інститут потребуватиме понад 1,4 млрд грн

Потреба Українського інституту книги у фінансуванні на 2025 рік становить 1 442 мільйони гривень. Про це повідомили під час презентації «Державна підтримка книжкової галузі: виклики 202

У серпні рф продовжила вбивати журналістів при виконанні редакційних завдань

У серпні Інститут масової інформації зафіксував в Україні 28 випадків порушення свободи слова, серед них 19 російських злочинів. Про це свідчать дані щомісячного моніторингу ІМІ «Бароме

Люба-Параскевія СТРИНАДЮК. Роди неоднакі

Єв падати з сил, голодніти, облизував губи, солоні, впрілі, шукав очима коритця на полонині з водицею свіжою, холодною, головички, б’ючої з-під землі, дзюркотливої. Розстелив кожух єрований, приліг обік

Боротьба за свободу, маркери нації і поліські болота: новий український нон-фікшн

З нагоди Національного тижня читання нон-фікшну, ініційованого Українським інститутом книги, зібрали дуже різні новинки від українських авторів. Літературознавство, осмислення війни, пі

Більшість читачів книжок у Megogo — чоловіки

33,93% власників акаунтів медіасервісу Megogo читають книжки щодня. Про це йдеться в дослідженні читацьких звичок користувачів Megogo «Книжки в епоху стрімінгів».
Megogo опитало майже 6

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"