Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

Засновник видавництва Komubook Павло Швед створив інстаграм- і телеграм-блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями. Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Давно хотів мати місце, де можна було б публікувати цікаві новинки, які виходять українською. Колись навіть зробив такий сайтєц, Bookdog називається, але зрозумів, що для таких потреб стенделоун сайт це не зовсім те. Тож вирішив зробити щось новеньке і назвав його Ґраба», — зазначив «книгоскаут на чверть ставки» Павло Швед.

 

Для Читомо він розповів, що ідея створити блог виникла не на порожньому місці. «Кілька років тому я вже починав робити щось схоже, тоді це починання називалося Bookdog, тобто я, можна сказати, з новими силами взявся за свою стару ідею», — розповів видавець. Він зазначив, що на відміну від букблогерів і буктіктокерів, які фокусуються переважно на бестселерах і масовій белетристиці, його цікавить менш помітна, але інтелектуально насичена література: «Мене цікавить і те, що можна назвати “розумною книжкою”. А з промоцією такої літератури у нас проблеми. Обирати книжки мені загалом не складно. На Ґрабі планую публікувати анонси саме про такі “розумні книжки”… При виборі керуюся передусім своїми знаннями та досвідом».

 

«Ґраба» орієнтована передусім на читачів, які так само шукають інтелектуальну альтернативу популярній літературі. Але проєкт має ще одну мету — підтримати видавців, які ризикують і випускають книжки некомерційного спрямування: «Роблю це для людей, які, як і я, люблять такі книжки. Але також для видавництв… Вірю, що разом ми зможемо донести інформацію до ширшого кола читачів, від чого виграють всі».

 

Слідкувати за оновленнями «Ґраби» можна в Instagram @grababook_ua та в Telegram @grababook_ua.

 

 

 

Чільне зображення: колаж Читомо

Оригінал статті на Suspilne: Засновник Komubook створив блог «Ґраба» з книжковими рекомендаціями

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Києві зводять ЖК «Тургеневъ» на місці знесеної історичної садиби. Яка позиція держустанов й активістів?

У центрі Києва на місці знищеної історичної садиби Зеленських, яка офіційно визнана памʼяткою архітектури, компанія-забудовник планує звести житловий комплекс із назвою «Тургеневъ». 

Ч

Українські наївні мозаїки: відшуковування «чипсів» власної пам’яті

Ім’я фотографа Євгена Нікіфорова стійко асоціюється з радянськими мозаїками. Раніше Читомо вже писало про його фотокнигу Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, що вийшла у видавництві

Унаслідок ракетного обстрілу Харкова постраждали книгарня та склад видавництва

Внаслідок ранкового обстрілу Харкова 18 квітня 2025 року постраждали книгарня «КнигоЛенд» та склад видавництва «Віват». Про це повідомили директор мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зару

Адміністрація Трампа закриває Центр протидії іноземній дезінформації

У США розформували відділ боротьби з іноземним інформаційним втручанням при Держдепартаменті — Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC). Про це повідомив держсекретар

Померла гендиректорка Музею історії Києва Діана Попова

Пішла із життя генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Як передає Укрінформ, про це команда музею повідомила у Фейсбуку.
Попова очолила заклад після початку повномасштабного вторгн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"