Забутий роман німецького письменника став бестселером через 79 років після смерті автора
Забута книга німецького письменника Ульріха Олександра Бошвіца стала бестселером через 79 років після смерті автора. Роман “Пасажир” розповідає про спробу втечі від нацистського режиму.
“Пасажира” вперше опублікували в США та Великобританії у 1939 та 40 роках відповідно, але незабаром роман зник з полиць і більше ніколи не перевидавався — про нього просто забули.
У 2018 році про цю книгу видавцям нагадала племінниця Бошвіца.
“Як тільки я її прочитав, зрозумів, що це дуже важлива книга”, — каже німецький редактор Пітер Граф. Він впевнений, що роман, написаний понад 80 років тому, містить важливе повідомлення для сучасного суспільства, яке не поспішає допомагати біженцям. Так само, як багато років тому людство спершу проігнорувало те, що відбувалося з євреями.
Роман отримав схвальні відгуки критиків та увагу аудиторії, а минулого тижня потрапив до десятки найбільш продаваних книг Великобританії. Про це повідомляє BBC.
Книга була написана за кілька тижнів після подій, відомих як “Кришталева ніч” (або листопадові погроми) — спалах масового насильства проти євреїв у Німеччині та Австрії у листопаді 1938 року.
У творі Ульріха Олександра Бошвіца “Пасажир” йдеться про єврея, який, як і автор, намагається уникнути агресії нацистського режиму. Бізнесмен на ім’я Отто ван Сільберманн почув, як в його двері стукають гітлерівські вояки, і запхавши гроші у валізу, назавжди залишив рідний дім. Разом з дружиною вони пересідають з потяга на потяг у спробах втекти якомога далі.
Сам Ульріх Олександр Бошвіц покинув країну трьома роками раніше, після прийняття антисемітських законів. Письменник помер у 1942 році, коли німці знищили човен, на якому він їхав. Йому було лише 27.
Оригінал статті на Читомо: Забутий роман німецького письменника став бестселером через 79 років після смерті автора
Блог
Премія Читомо-2024 оголосила переможцівНазвали переможців Премії Читомо, яка присуджується діячам та організаціям за визначні досягнення у книговидавничій справі. Про це стало відомо на урочистій церемонії нагородження, яка
У рамках реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» буде активізовано…30 січня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій відбулося третє засідання Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні, створеного при МКС
На Закарпатті та Полтавщині відкрили нові «Книгарні “Є”»Книгарні з великим асортиментом книжок відкрили у місті Хуст Закарпатської області та у Кременчуці. Про це Читомо повідомили у мережі.
Нові магазини «Книгарні “Є”» стали 87 та 88 книгар
На полицях книгарень побільшало книжок для дітей про різні явища й феномени української культури. Це новинки про український традиційний одяг, локальні кухні, історію театру, про видатн
«БараБука» визначила найкращі дитячі книжки 2024 рокуЛабораторія дитячого читання «BaraBooka» оголосила найкращі дитячі й підліткові видання 2024 року. Про це повідомила кореспондетка Читомо.
Перемогу у номінаціях отримали:
Ілюстрована
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.