Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Згідно з нещодавнім дослідженням, частка чоловіків, які читають книги, написані жінками, більш ніж удвічі менша у порівнянні з часткою жінок, які читають книги, написані чоловіками. Про це повідомляє видання The Guardian з посиланням на книгу “Дефіцит авторитетності” британської журналістки Мері Енн Сігхарт.

Серед читачів десяти найпопулярніших у Великобританії книг, написаних жінками, лише 19% виявилися чоловіками; водночас частка жінок, які читають бестселери, написані чоловіками, сягає 45%.

Співвідношення цих показників зберігається і серед лауреатів Букерівської премії: книги Маргарет Етвуд (“Оповідь служниці”, “Заповіти”) читає 21% чоловіків, а книги Джуліана Барнса (“Історія світу в 10 ½ розділах”, “Відчуття закінчення”) – 39% жінок.

Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Якщо говорити про нон-фікшн літературу, то жінки на 65% більш охоче читають книги, написані чоловіками, ніж навпаки (про це говорять дані дослідження, яке Сігхарт спеціально замовила для своєї книги в агентства Nielsen Book Research, що займається маркетинговим аналізом книжкового ринку).

Сігхарт вважає, що річ не в тім, що чоловікам не подобаються книги, написані жінками. Для прикладу, на одному з найбільших сайтів з книжковими рекомендаціями Goodreads середня оцінка, яку чоловіки виставляють ​​книгам письменниць, дорівнює 3,9 бала з 5; водночас жінки в середньому оцінюють книги, написані чоловіками, на 3,8 бала. Річ у “дефіциті авторитетності”, від якого страждають жінки-письменниці – чоловіки стосовно них відчувають упередження і тому рідше читають їх книги.

Оригінал статті на Читомо: Жінки-письменниці виявилися непопулярними у читачів-чоловіків – дослідження

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної

«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року. 
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні

Найкращі українські підліткові книжки-2024 — вибір Читомо

У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ

Загинула письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова

17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи

Проза Ілюхи та Мельника: нові переклади за кордоном

Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"