До номінацій Шевченківської премії додали літературознавство і мистецтвознавство

До номінацій Шевченківської премії додали літературознавство і мистецтвознавство

Президент України вніс зміни у документи, якими регулюється присудження Премії. Про це йдеться в Указі «Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка», якого Президент України Володимир Зеленський підписав 14 липня.

Так, до шести номінацій, якими нагороджували раніше, додали нову, а саме «літературознавство і мистецтвознавство». Відтак, щорічно може бути присуджено не більше семи Національних премій.

 

Крім того, змінили часові межі оприлюднення творів, які можна подавати на номінування. Премію присуджуватимуть творцям (авторам, виконавцям) творів, опублікованих протягом останніх п’яти років (але не пізніше як за пів року до їх висунення на здобуття Премії).

 

Також документом визначено кількість авторів колективних творів-претендентів на премію, а саме співавторів твору може бути не більше трьох осіб, виконавців твору — не більше п’яти. Не допускається включення до складу творчого колективу осіб, які не є творцями (авторами, виконавцями) твору.

 

Засідання Шевченківського комітету для прийняття рішення у першому турі конкурсу дозволили проводити дистанційно в режимі відеоконференції за наявності технічних засобів.

 

Президент доручив Кабінету Міністрів України:

 

  • опрацювати питання щодо збільшення розміру грошової частини Премії;
  • забезпечити у місячний строк врегулювання питань оплати праці авторитетних фахівців, експертів, які залучаються Шевченківським комітетом до рецензування творів, висунутих на здобуття Премії, а також відшкодування витрат на відрядження членів Комітету та визначених ним експертів.

 

Нагадаємо цього року розмір Премії зріс до 240 тисяч гривень.

 

Як відомо, лавреатів цьогорічної премії оголосили у березні. Вручення премії відбулось 20 травня – у день шістдесятої річниці її заснування. У номінації «Література» перемогу здобула Оксана Луцишина з романом «Іван і Феба» (Видавництво Старого Лева), а у номінації «Публіцистика, журналістика» переміг Станіслав Асєєв з книжкою есеїв «В ізоляції» (видавництво «Люта справа»).

Оригінал статті на Suspilne: До номінацій Шевченківської премії додали літературознавство і мистецтвознавство

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У «Софії Київській» вручили сертифікати ЮНЕСКО про визнання світовою спадщиною кобзарства…

У Києві відбулося вручення сертифікатів ЮНЕСКО ініціаторам подання про включення елемента “Писанка, українська традиція і мистецтво оздоблення яєць” до Репрезентативного списку нематеріальної культурної

«БараБука» оголосила довгий список найкращих книжок для дітей 2024 року

Лабораторія дитячого читання «BaraBooka» визначила довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року. 
До довгого списку номінантів увійшло 60 видань. Серед них — поетичні

Найкращі українські підліткові книжки-2024 — вибір Читомо

У грудні «Читомо» традиційно опитує експертів з дитячої та підліткової літератури й формує топ найпомітніших книжок року для юних читачів.
Ми вже опублікували список найкращих українськ

Загинула письменниця і волонтерка Євгенія Духопельнікова

17 грудня трагічно загинула письменниця та волонтерка Євгенія Духопельнікова. Про це повідомила волонтерка Катерина Бережна на своїй фейсбук-сторінці.
Про обставини та місце загибелі пи

Проза Ілюхи та Мельника: нові переклади за кордоном

Збірка короткої прози «Мої жінки» української письменниці, журналістки та волонтерки Юлії Ілюхи та збірка оповідань «Чому я не втомлююся жити» українського та литовського письменника, ф

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"