Гуни предки українців?

Гуни предки українців?

Гуни предки українців?

Гуни, хто вони такі. Дикі варвари степів, чи наші предки? Спори не зникають і по сьогодні. У XVIII ст., французький учений Жозеф де Гінь став першим, хто запропонував зв’язок між гунами та племенами сюнну, які були північними сусідами Китаю у 3 ст. до н. е. Цю версію оспорювали слов’янофільські вчені ХІХ ст. Так український історик Юрій Венелін (Юрій Гуца), вважав гунів слов’янами. Цієї думки дотримувався і російський історик шведського походження, Олександр Вельтман, відомий своєю працею “Аттила і Русь”. Ну і вже наш український письменник Іван Білик у своєму романі “Меч Арея”, зробив з гунів наших предків, а з грізного Аттили – київського князя Богдана Гатилу. Завдяки тоді молодому історику, а сьогодні колишньому деректору українського інституту археології та затятому москофілу Петру Толочку, його роман в СРСР був підданий цензурі, і заборонений. А виходив він самвидавом у діаспорі.  Але чи дійсно гуни були нашими предками? Що вони мали спільного з сарматами та слов’янами? Де похований їхній вождь Аттила? Чому в Середньовічній Європі і вікінгів, землі слов’ян звались Гунландом, а Київ Гунігардом, ви дізнаєтесь в новому розділі моєї науково-популярної книги “Князь Кий при дворі короля Артура”. Також буде лекція на ютубі, де я розповім про це все в деталях. Тому підписуйтесь на мій канал, і на мою сторінку на Букнет. Чекайте оновлення. І пам’ятайте коли князь київський  Богдан Гатило громив Римську імперію, на території Москви були дрімучі ліси та болота. Слава Україні!

Оригінал статті на Букнет: Гуни предки українців?

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У PinchukArtCentre відкриється книгарня «Збірка»

У міжнародному центрі сучасного мистецтва PinchukArtCentre у Києві відкриється нова книгарня від «Збірки». Про це Читомо повідомила засновниця книгарні «Збірка» Наталя Кузьменко.
«Книжк

Книжка з лекціями нобелівської лавреатки продалася тиражем 10 тисяч у перший день

У Південній Кореї книжка «Світло і нитка» з лекціями, есеями та поезією нобелівської лавреатки Хан Канг за перший день продажу розійшлася накладом у 10 тисяч примірників. Про це повідом

Виставку фоторобіт загиблої журналістки Алли Пушкарчук відкрили у Львові

Фотовиставку «Бетельгейзе. Намисто для Рути» журналістки, редакторки, театрознавиці та військової Алли «Рути» Пушкарчук відкрили у просторі INDEX: Інститут документування і взаємодії. П

Премія книжкових блогерів оголосила переможців

Премія книжкових блогерів, яку заснував фестиваль «Книжкова країна», оголосила переможців. Про це повідомила кореспондентка Читомо з фестивалю.
 
Переможницею премії стала книжка «Погля

У Києві відкрилась виставка маріупольської писанки «Іканича»

Виставка «Іканича: маріупольська писанка» відкрилась у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві.

Про це повідомляє Донецька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"