В Італії видали збірку есеїстики про українське мистецтво XX століття

В Італії видали збірку есеїстики про українське мистецтво XX століття

Книжка «Мистецтво краси. Українське мистецтво у XX столітті» (La cura della bellezza. L’arte ucraina nel XX secolo) вийшла друком в італійському видавництві . Про це Ксенія Костянтинтова, співавторка видання, повідомила на своїй сторінці в Instagram.

Це збірка із шести есеїв, що має на меті познайомити італійських читачів із українськими митцями та мисткинями XX століття.

 

«Ця збірка есеїв має на меті привернути увагу до українських митців минулого століття: Алли Горської (1929-1970), відважної художниці та дисиденки, убитої руками КДБ; Катерини Білокур (1900-1961), художниці-самоучки, захопленої Пікассо; Олександри Екстер (1882-1949),  представниці європейського кубофутуризму; феномену Розстріляного відродження, зокрема деяких робіт Софії Налепинської-Бойчук (1884-1937) та Ярослави Музики (1894-1973), художниці, яка пережила революцію, дві світові війни та кілька років ГУЛАГу. Окрім того, є есеї про роль політики в українському мистецтві, українське поетичне кіно радянських часів і  регіональне мистецтво, яке розвинулося на Поліссі внаслідок Чорнобильської катастрофи», — ідеться в анотації.

 

«Мистецтво краси» — це колективна праця трьох авторів: Массімо Черези, Маттео Бенуссі та Ксенії Костянтиненко.

 

 

Видання опубліковане у видавництві Carabba, де раніше виходила книжка про український іконопис.

 

Нині книжку можна передзамовити, а придбати її можна буде з 7 січня.

 

Нагадаємо, в Італії вийшла п’єса-феєрія «Лісова пісня» (Il canto della foresta) Лесі Українки.

 

 

Зображення: сайт mondadoristore.it

Оригінал статті на Suspilne: В Італії видали збірку есеїстики про українське мистецтво XX століття

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

МКСК та представники бізнесу обговорили питання меценатства у сфері культури

Міністерство культури та стратегічних комунікацій спільно з представниками українського бізнесу обговорили законодавчі засади формування інституту меценатства у сфері культури.
Обговорення відбулося під

На Київщині вулицю імені Василя Стуса перейменували на Захисників України

У селі Велика Мотовилівка, що у Фастівському районі Київської області, перейменували вулицю імені Василя Стуса на Захисників України. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив історик,

Нобелівські лавреати закликають Трампа сприяти звільненню політв’язнів у білорусі

31 нобелівський лавреат звернувся до лідерів США та ЄС із закликом сприяти звільненню білоруських політв’язнів. Їхню спільну заяву оприлюднили на саті медіа Bolkunets.
Відкритий лист, у

«Повітряна стихія. Міста сили»: вийшов цикл есеїв відомих авторів про міста під час війни

На Радіо Культура у межах проєкту «Повітряна стихія. Міста сили» вийшов цикл есеїв про життя міст під час війни й урбаністичні оповіді сучасних авторів. Про це повідомили на коропоратив

У США, Канаді й Європі покажуть документальну стрічку «Будинок «Слово»

У межах міжнародного проєкту Remember the Past — Fight for the Future документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово» англійською мовою представлять у Великій Британії, Австрії, Ні

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"